kubasmejkal6

Druhý jazyk ruštinu nebo francouzštinu?

Ahoj. chtěl jsem se zeptat, který jazyk si mám zvolit v prvním ročníku na gymnáziu. Na základní škole jsem měl klasicky angličtinu a poslední dva roky jsem studoval ruštinu. Mám na výběr z ruštiny, němčiny a francouzštiny… Německy se učit nechci, protože se mi ten jazyk nelíbí. Takže se rozhoduji mezi ruštinou a francouzštinou. Jaký názor máte vy? (s ruštinou bych musel začít od začátku)

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

Ruština

Nikdo z nás neví jaký máš plán. Čím se chceš živit ? Volba je jen na tobě, podle toho, co by mohlo být v budoucnu pro tebe výhodnější.

ivzez

Každá řeč je především dorozumívacím prostředkem.
Jazyk by sis neměl vybírat jenom podle toho, jestli se ti (ne)líbí,
ale podle toho, čím se chceš v budoucnu zabývat, a který jazyk
spíše použiješ.

Uvažuješ-li o studiu některého technického oboru, byla by podle mne
lepší němčina. Té nahrává i naše poloha v Evropě (nejdelší společnou
hranici máme s německy mluvícími zeměmi).

Z uvedených jazyků bych doporučila oba – jeden jako normální výuku,
druhý jako nepovinný předmět nebo kroužek.