Avatar uživatele
Niikii

Druhé jméno 🙂

Dobrý den,zajímalo by mě jak se to v dnešní době dělá s druhým jménem.Prostě se jmenuji Nikola Alešová,ale co kdybych si v mém věku (14 let) chtěla dát za jméno ještě Sára?Prostě Nikola Sára Alešová,chápe­te?NEvíte jak seto dá opatřit?moc bych si to přála ☹ Děkuji (omlouvám se nevím kam jsem to měla zařadit)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Martina S. před 4992 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

V Česku si může jednoduchým administrativním krokem každý občan nechat zapsat do matriky a tím i do rodného listu druhé rodné jméno podle vlastní volby. Stačí navštívit svoji rodnou matriku, být plnoletý (u dětí provádí rodiče) s původním rodným listem a občanským průkazem. Úkon je osvobozen od poplatku. Na tuto změnu je právní nárok.

Následná změna rodného jména již tak jednoduchá není a není na ni právní nárok. Po zápisu druhého rodného jména je nutné změnit všechny příslušné doklady jako občanský průkaz a pas.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Rod­n%C3%A9_jm%C3%A9no

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bumbes

Já jsem například Jan křtěný Karel.
Své druhé jméno jsem dostal při katolickém křtu v kostele.
Například má matka se jmenuje Eva Marie Kateřina (Eva hříšnice překřtěná svatým jménem Marie a k tomu neutrální jméno Kateřina) a moje sestra je Eva křtěná Valerie.
… je až udivující, co vše si dokáží vynutit extrémně pobožní příbuzní (rodiče mého otce na Slovensku).
Mně osobně stačí můj civilní ‚Honza‘…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek