jungle-be

Druh v.vedlejší, jaké důvody pro čárku ve větě (souvětí) ?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký druh v.vedlejší je : Je pravděpodobné, že to nezvládneme. Potom bych se chtěl zeptat, jaké různé možnosti jsou, aby se napsala ve větě (souvětí) čárka (prosím z konkrétním případem, jinak si to špatně vybavím) . Napadá mě kvůli přístavku (Děda, válečný kapitán,..),ne­kolikáns.v.člen ( Koupili jsme křečky,papoušky a psa), v.vedlejší ( Nejeli jsme tam, protože máme na pilno) a přívlastek volný ( František, rodák z Londýna, si koupil vlastní auto). Napadají vás ještě nějaké možnosti ?

Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

  1. Je pravděpodobné, že ..... je v první větě podmět? Zkuste se zeptat na větu vedlejší… Já věc, co je pravděpodobné?
  2. Nejde jen o souvětí, přístavek, několikanásobné větné členy mohou být

    i v jednoduché větě.

  3. V odkazu najdete vysvětlení, kde se čárky píší jednak v souvětí jednak i ve větě jednoduché. Je toho hodně, kdybyste něčemu nerozuměl, tak se zeptejte.

http://www.pra­vidla.cz/vice/cle­nici-znamenka/?kapi­tola=11

annas

Oprava. Jaká věc? Co je pravděpodobné?.