:)

Drobná krádež – hrozí mu odnětí svobody?

Dobrý den. Mého přítele loni podmínečně propustili z výkonu trestu se zkušební dobou 6 let.trest mu byl uložen souhrně za velké krádeže.Ted je obviněn znovu za krádež řetízku v hodnotě 1500 kč.Chtěla jsem se zeptat, zda mu hrozí odnětí svobody?Předem děkuji Lucka
Doplňuji:
zda si me takovy člověk zaslouží??ANO­..Prožila jsem si toho hodně a tenhle člověk pro mě znamená moc!A co se týče toho řetízku, ten neukradl, ten večer sem byla s ním..ale všechno jde proti němu..Byl ve vězení přes dva roky..a vrátit se tam už nechce..Kdo ho nezná, neuvěří…

Nejlepší odpověď
vagra

Lucko-myslíte si,že krádež 1500kč je drobná krádež?
Každá krádež,není nic jiného,než krádež.
Pokud bude váš přítel v podmínce odsouzen,pak bude zřejmě i potrestán souhrným trestem.

Další odpovědi
standa

Nejen, že hrozí, ale na 90% se do basy bude muset vrátit.

Komu není rady, tomu není pomoci ☹

p.s. jedinou kliku má v tom, že v tom druhém případě již nebude obviněn z trestného činu (což platilo před 1.1.2010), ale ´jen´ z přestupku…, ale tento ´přestupek´ mu zadělal problém s porušením podmínky. A troufnu si odhadnout, že v případě této recidivy bude soud přísnější ☹

sobol

Určitě to víte, ale pomohlo by svědectví, že byl v inkriminovanou dobu s vámi, nevím nakolik vážně bude brát soud zrovna vaše svědectví jako přítelkyně, ale kdyby se našel někdo další, tak by to určitě pomohlo ne? Neznám sice podrobnosti, ale přece nemůže mít soud dopředu jasno v tom, že když byl váš přítel trestán, že to musel udělat znovu. Snad se ještě v tomto státě ctí presumpce neviny (nebo vinny ☹ )???

oskar

U Vašeho přitele to bude,asi kleptomanie.Trest za to určitě dostane.

alexandra

Nevěřte tomu,že už krást nebude.Podmínka na 6 let,to už není sranda.A takový člověk se to už neodnaučí.I když mu věříte,za pár let zjistíte,že jste se spletla.

:)

Mělo se to stát v jednom baru, kde jsme byli s přáteli..jeden klučina, který nemohl ani chodit, jak byl opilý, tam ztratil řetízek a jako zloděje označil právě mého přítele..ten řetízek se u něj ani nenašel, ani vlastně nemohl najít..bereme si právníka ale mám strach že už jen kvuli jeho minulosti to u soudu bude jedno:(