Ladič pian

Dřevostavbu mohu zateplit EPS bez lepidla? Jen přišroubováním?

Protože je už Prosinec a počasí nejisté. Nerovnosti se zabrousí. Žádné lepidlo není tak dobré, aby při kotvení šrouby neodprdlo od OSB desek. Jde o nebytový prostor.
Doplňuji:
Děkuji, zvolit raději nemrznoucí? Některá pěna v nízkých teplotách křehne.

Nejlepší odpověď
mosoj

No ono se to lepí polyuretanovou pěnou ! určenou pro lepení.
Doplňuji:
Existují i zimní pěny, ale hlavně nízkoexpanzní! Při současných teplotách pěna vytvrdne, jenom ji to bude trvat o něco déle. Do mínusových teplot bych volil tu zimní. Ale v mínusových teplotách nemám zkušenosti

cukrar

Ladiči, když izolant přišroubujete vruty, tak uděláte spoustu tepelných mostů. Přilepit pěnou a nekotvit.

Ladič pian

Teď už je mi to jasné, Mosoji. Děkuji.