Dřevo z lesa

Co říká zákon a který o zběru dřeva v lese. Někde jsem slyšel, že si mohu odnést z kteréhokoliv lesa neomezeně dřeva do růměru 7cm, ale samozřejmně jen to co je již popadané. Je to tak? Mohu při tom použít třeba sekeru atd…

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

ano je to tak… do prumeru 7 cm …

ale nesmite pouzit sekeru k tomu , aby to drevo ze stromu popadalo…

Další odpovědi
Jádrohlod

Ano, ale tam kde je majitel stát, potažmo Lesy České republiky.Tam je to dle zákona možné.U soukromníka si naběhnete a pravdu bude mít on.

Drap

Ano, zákon je takový. Ovšem někteří vlastníci lesa, mohou za určitých podmínek i toto právo omezit.

jendahun

No asi to tak bude,ale na vašem místě bych kontaktoval revírníka LČR,nebo hajného akciovky,která les spravuje.V této době jsou všichni bez koruny(LČR i akciovky)a nemají peníze na zaplacení dřevorubců.Domluvte se na samovýrobě a sušky vám prodají možná jen za symbolickou cenu a budou ještě rádi,že jim zmizí z lesa.