Dřevěné kramlíky prý špiní prádlo. Jde o domácí náboženství, nebo je to pravda?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud se dřevěné kramlíky „nevyperou“ , zažere se do nich prach, mohou tedy prádlo špinit, zvláště pokud se suší venku. Kolíčky z umělé hmoty se snadněji udržují. Často však praskají, dřevěné mají delší životnost.

Další odpovědi
Drap

Pravda to neni. I kolíky je nutno udržovat v čistotě a u plastových je údržba méně náročná.

marci1

Je to pravda. Na kolíčcích se usazuje prach a pokud jsou připnuté na mokrém prádle, začnou černat a špiní prádlo. Já je nepoužívám.

zjentek

starší mohou nechávat otisk na světlém porádle, zvláště když se prádlo vysuší na slunci. Není problém je tedy dávat na tmavé a na světlé si pořídit zase balíček nových. Jinak ty kolíčky ti asi zanechají otisk všechny, zvláště na slunci- je to otisk jakoby lesklejšího místa pod kolíčkem, což může působit dojmem fleku a intenzivní je podle materiálu tkaniny ,)
Doplňuji:
tzn. rozlišit mezi otiskem a špinavým flekem

anonym

Mám část umělohmotných a část dřevěných kramlíků. Jsem zvyklá občas kolíčky vyprat a nechat je pořádně vysušit. Mně tedy prádlo nešpiní ani ty dřevěné. Všechno chce svoje a pokud se o své věci člověk řádně nestará, tak se potom nemůže divit, že mu řádně neslouží.
Tchýně nechávala kolíčky trvale na šňůře. Ty byly nejen špinavé, ale doslova ohnilé.
Potom nebyl na místě její údiv, že musela skoro pokaždé zapírat tchánovy bílé košile.