MrnousakCZE

V jakém internetovém obchodě mohu sehnat nezaoblené nebarvené nelakované dřevěné kostky ve tvaru kvádru?

Chtěl bych vědět, v jakém internetovém obchodě mohu sehnat JENOM dřevěné kostky ve tvaru kvádru (plochý, nízky, dlouhý) nebarvené, nelakované, a nezaoblené na žádné straně ani rohu a opět pouze ty kvádry, žádné jiné kostky. Kde bych je sehnal? Hledal sem a nic, a měli to i v techmanii pokud někdo ví, měli tam takovou velkou hromadu toho
https://hracky­.alza.cz/woody-vez-tower-tony-barevna-d250015.htm tohle akorát nebarevné

Odpovědi
gecco

Na netu nevím – ale za ´pár korun´ ti bukový hranolek nařeže kdekterý truhlář (stolař, nábytkář…) v okolí…
😉

arygnoc

malá technická poznámka:

„kostka ve tvaru kvádru“ skutočne, ale skutočne neexistuje.
jedná sa o hranol (v matematike mnohosten, ktorý vznikne priesekom hranolovej plochy (plášť hranola) s dvoma rovnobežnými rovinami (dve podstavy hranola).
Vzdialenosť oboch rovín je výška hranola → http://co-to-je.sk/_hranol ).

hranol môže mať tvar kocky i kvádra.

😉

Mc Merkurion

jak píše gecco,kdejakej truhlář…
ještě menší technická poznámka: autor myslel „kostku“ jako hrací ve taru kvádru,ale co je důležité,že kostka je-li krychlí,je vlastně kvádrem,tím pádem i splňuje podmínky hranolu…
myslel jsem,že todle máte na slovesku taky stejný jako u nás,nebo je změna:http://www.pri­klady.eu/cs/Ma­tematika/Tele­sa/Krychle-kvadr-hranol-a-valec.alej ?
je tam příklad na „kostku“…tak snad to platí stále…
doplňuji: nebudem se tady dohadovat o matematice,když autor se ptá na „hrací kostky“ a ty mohou být opravdu jakékoliv,třeba kulaté >>> staří kliknout na jeho odkaz…

arygnoc

@Mc Merkurion:

skutočne, to máme rovnaké (že kocka je druh kvádra so všetkymi stanami rovnakými), ale „dřevěné kostky ve tvaru kvádru (plochý, nízky, dlouhý)“ – to ani na slovensku nie je. 😁

😉

Mc Merkurion

to kecáš,pozeraj: http://drevene-hracky.heureka­.sk/woody-stavebnica-kocky-36-ks/

arygnoc

😁

tak podľa tohto je i válec kocka.

😉

Mc Merkurion

šak to říkám…

Mc Merkurion

sorry,nekecáš,pí­šeš…

Mc Merkurion

už ani nepíšeš,jen mlčíš…

quentos

to jsem zvědavej, kdy se tenhle uživatel konečně naučí klást otázky.