Avatar uživatele
Sarrow

Drama vs horor

Taky to máte tak, že vás vyděsilo daleko více dramat než hororů?

Když se zamyslím, tak vlastně není žádný horor, který by mě dokázal zabránit v klidném usínání. Ale třeba po takovém takovém Americkém zločinu, se mi prodloužilo o minimálně 2 hodiny…

http://www.csfd­.cz/film/227630-americky-zlocin/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3703 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Na film, který jste vložil, si nevzpomínám, takže se nemohu vyjádřit. Proto jen obecně.

Horor je film, který obsahuje prvky strachu a má nás, diváky, něčím zlým či hrůzostrašným vyděsit. Většinou je spojen s fantazií, neskutečnými sci-fi prvky. Mnohé nemusím.
Našly by se určitě některé filmy, které hrůzu vyvolávají. Pamatuji si trochu na starší filmy, na Psycho a Ptáky. od Alfreda Hitchcocka.

Dramatické filmy mám raději, zvláště když vycházejí ze skutečných událostí, působí víc emotivně, uvědomuji si, že to mnozí nemají či neměli v životě lehké, kolik toho prožili. Potěší, když spravedlnost zvítězí. Někdy jsou zápletka či její rozuzlení děsivé.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
NikkiHeat

Je to otázka vnímání. K hororu přistupujeme s lehkou nedůvěrou a uvědomujeme si určitou nereálnost (např. Vetřelec) kdežto u dramatu se více ztotožňujeme s dějem a realitou, zvlášť pokud děj vychází ze skutečného příběhu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek