Sarrow

Drama vs horor

Taky to máte tak, že vás vyděsilo daleko více dramat než hororů?

Když se zamyslím, tak vlastně není žádný horor, který by mě dokázal zabránit v klidném usínání. Ale třeba po takovém takovém Americkém zločinu, se mi prodloužilo o minimálně 2 hodiny…

http://www.csfd­.cz/film/227630-americky-zlocin/

Nejlepší odpověď
annas

Na film, který jste vložil, si nevzpomínám, takže se nemohu vyjádřit. Proto jen obecně.

Horor je film, který obsahuje prvky strachu a má nás, diváky, něčím zlým či hrůzostrašným vyděsit. Většinou je spojen s fantazií, neskutečnými sci-fi prvky. Mnohé nemusím.
Našly by se určitě některé filmy, které hrůzu vyvolávají. Pamatuji si trochu na starší filmy, na Psycho a Ptáky. od Alfreda Hitchcocka.

Dramatické filmy mám raději, zvláště když vycházejí ze skutečných událostí, působí víc emotivně, uvědomuji si, že to mnozí nemají či neměli v životě lehké, kolik toho prožili. Potěší, když spravedlnost zvítězí. Někdy jsou zápletka či její rozuzlení děsivé.

Další odpovědi
NikkiHeat

Je to otázka vnímání. K hororu přistupujeme s lehkou nedůvěrou a uvědomujeme si určitou nereálnost (např. Vetřelec) kdežto u dramatu se více ztotožňujeme s dějem a realitou, zvlášť pokud děj vychází ze skutečného příběhu.