roxy52

Dracena.Můžu uříznout celý vršek ?

Má hrozně vysoký kmínek bez listů,které jsou jenom na vršku.Když ten kmen zkrátím asi o polovinu,začnou z kmenu znovu růst listy ?

Nejlepší odpověď
anonym

Dracena je vděčná rostlina. Vršek seřízni a nechej zakořenit. Rostlinu v květináči (pahýl) ale nechej. Pokud je zdravá, vyrazí boční výhony. Ty si potom můžeš upravit podle svých představ.

Další odpovědi
Deli

Ano, už jsem to udělala, předloni, korunu jsem uřízla a zbytek kytky vyhodila (tedy jen postavila i s květináčem ke kompostu). Nádherně obrostla, na podzim se stěhovala domů a je parádní.

badisko

Ano dracena se vam rozdvoji …pokud sestrihnete po case i ty 2 co vam vyrostou tak budete mit zase 4 vyhonky atd …