nelka1995(2)

Nemáte zkušenost s dohodou o provední práce a příspěvkem na bydlení?

Dobrý den, chtěla jsemse zeptat jestli někdo nemáte zkušenost s DPP a příspěvkem na bydlení, ráda bych si jako student přivydělala, ovšem maminka pobírá příspěvek na bydlení, pokud bych si tedy začala vydělávat, příspěvek nám nejspíš vemou? A já bych v podstatě dělala zadarmo, jelikož bych dávala peníze na bydlení, abychom měli na nájem. Je nějaké řešení :)?nějaké rady, zkušenosti?

Původní neotázka
Dpp a příspěvek na bydlení

Odpovědi
Mc Merkurion

…odborně neporadim, to spíš ivzez, ale to je problém všech příspěvků a dávek, cíleně se snaží člověka přesvědčit, že práce je poslední zoufalej pokus, jak přijít k penězům…

JájsemRaibek

Ano, příjmy všech posuzovaných osob se započítávají do příjmu k příspěvku na bydlení a dalších dávek.
V případě, že jste přibližně na hranici pro nárok na příspěvek a příjmem z DPP se příjem zvýší nad tuto hranici, bude příspěvek na bydlení odebrán.

ivzez

Nelko,

je to tak, jak ti už napsali Raibek McMerkurion:

V případě žádosti o státní sociální podporu se společně
posuzují příjmy všech společně posuzovaných osob.

Tzn., že oč se zvýší příjmy domácnosti, o to se sníží pomoc státu
(příspěvek by nemusel být odebrán, mohl by se jen snížit).

Na DPP můžeš odpracovat maximálně 300 hodin v kalendářním roce.
Až DPP skončí, příspěvek by se zase zvýšil.

___

Vím, že byla vyjímka u práce dětí/studentů přes prázdniny. Při posuzování
nároku na přídavek na dítě se k letnímu přivýdělku dítěte nepřihlíželo.
Nevím ale, jestli se to vztahuje i k dalším dávkám. To už by vám řekli na ÚP.