Satia

DPH kdy zvysene 21% a kdy snizene 15% ?

DPH jak je to s DPH za tisk pozvanek, aranzerske sluzby, ci objednavku kvetin (kvetinovou vyzdobu) pokud vystupuji jako fiktivni hotel v zaverecne praci? Predem mnohokrate dekuji za veskere pripadne odpovedi. Michaela

Odpovědi
mosoj

Existují prováděcí vyhlášky k daňovému zákonu ve kterých je to zařazené. Upozorňuji tě ale, že ani prase se v tom nevyzná. Takže raději vznes dotaz na nějakého daňového poradce.
Doplňuji:
Nebo FÚ.

anonym

Tady – http://zakony­.centrum.cz/za­kon-o-dani-z-pridane-hodnoty-prilohy (konkrétně příloha 2. a 3.) jsou definovány služby a zboží zařazené do snížené sazby DPH, vše ostatní je daněno běžnou sazbou.

pokazdejinak

tady nepůjde ani tak o sazbu DPH, ale spíš o to, co z těchto služeb půjde na reprezentaci – tam si totiž odpočet DPH nesmíš uplatnit vůbec

a tohle může být i docela sporný případ – pokud se jedná o jednorázovou reprezentační akci hotelu, tak je to jasné – vše na repre

otázka je, jestli má ten hotel třeba nějakou stálou květinovou výzdobu, kterou jen obměňuje a kterou je potřeba vždy nově aranžovat – potom by květiny byly materiál, aranžerské služby asi taky do nákladů na ostatní služby (a DPH si uplatní do odpočtu!)

pokud je v tom hotelu nějaká jiná akce (např. svatba) a hotel to vše jen zprostředkovává, tak si to i přeúčtuje – služby jako služby, kytky jako materiál (a DPH si taky uplatní)

jinak řezané květiny patří do snížené sazby DPH, služby mají samozřejmě základní…

Zdroj: http://www.me­sec.cz/dane/e­konomika/pruvod­ce/seznam-zbozi-zarazeneho-do-snizene-sazby-dph/