thetom96

Jak to budu mít s daněmi, když studuji střední školu a jsem na brigádě?

Čau, studuji střední školu a teď mám brigádu a zajímalo by mě jak to budu mít s daněmi.
Mám smlouvu DPČ a podepsal jsem růžové prohlášení a dodal jsem potvrzení o studiu.

Chtěl jsem se tedy zeptat jak moc budu zdaněný, zda budu platit sociální a zdravotní a zálohu na daně.
Budu mít asi 22k hrubého za měsic.

děkuji

Původní neotázka
DPČ student DANĚ

Odpovědi
Lovecrossed

Nemýlím se, tak budeš odvádět jen daň z příjmu, sociální a zdravotní za tebe platí stát, jakožto za studenta (pokud ti nebylo 27 let).