vevinka007

Dovoz koní ze zahraničí

Chtěla bych se zeptat, zda by šlo nechat dovést koně až ze zahraničí do ČR.
Třeba i z Ameriky?! A jak jim dát vědět, že mám zájem a jak je to s transportem koní
Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

O tom, že máš zájem se dozví snadno, když budou mít peníze za koně na svém účtu.
Import koní ze zemí mimo EU je poměrně nákladná záležitost a musí splňovat
i veterinární předpisy a mnohdy i několikatýdenní karanténu. Např. z USA stojí letecká přeprava koně cca 100tis.Kč a karanténa se také prodraží.
Nechci tě nějak urazit, ale krapet se prober! Přečti si historii svých dotazů! Co si tak asi o tobě máme myslet? Neustále sháníš nějaké finanční půjčky, sponzory,
jsi v pubertě, žijete u nevlastního otce pod dozorem sociálky, stěžuješ si,
že zapácháš, padají ti myši na hlavu dírou ve stropě atd. tak se postav nohama
na zem a neblbni si hlavu s dovozem koně¨ze zahraničí!
Snění a plánování je dobrá věc, ale ty zatím toho moc na koních neumíš a o koních skoro nic nevíš, tak se napřed nauč co je třeba .!
Máš internet, je spousta odborných knížek, které si můžeš nastudovat a potom se tady nebudeš ptát na každou blbinu, kterou ví a zná i začátečník. Co by sis ty počala s drahým koněm? Zřejmě by
pod tvou „péčí“ brzy padnul.
A hlavně si nemysli, že nejsnadnější cesta je někde si půjčit vysokou částku peněz, pořídit si nějaký nesmysl a potom nemít na splácení.
Prostě jestli jsi teď vyšla z devítky, něčemu se vyuč, začni chodit do práce a šetři. Našetři si třeba na koně nebo na co chceš, ale začni se už sakra chovat trochu rozumně!

Další odpovědi
Drap

Není problém přivést koně odkudkoli. Jen musíš mít dostatek peněz, veterinární potvrzení a zajistit si firmu, která takovéto přepravy koní dělá. V republice je celá řadfa koní přivezených z USA.