led

Dôverihodnosť užívateľa ku ´Skóre užitečných odpovědí´ je to naozaj rovnocenné?

Každý registrovaný uživateľ ma vo svojeom profile uvedené „Skóre užitečných odpovědí“. Je to vlastne matematický pomer medzi počtom odpovedí a počtom hodnotení – palčekov. A teraz zaznie moje ale:

1– Je táto štatistika naozaj aj hodnotenie dôverihodnosti odpovedí?
Má rovnakú hodnotu populárna odpoveď -aj keď neúplná, či dokonca nepravdivá, alebo osobný atak na iného-, ako presná pravdivá odpoveď odborne na výške i s prípadnými odkazmi (niekedy sa takáto odpoveď javí až neuveriteľná vzhľadom na obsah). Skúšali ste si niekedy takúto odbornú odpoveď navonok neuveriteľnú niekedy overiť?
2– Má rovnakú hodnotu otázka typu chat ´aké je dnes počasie´ ´čo ste mali na obed´ ako otázka typu ´poraďte…´

PS.
Všímam si totiž, že človek s málo odpoveďami a otázkami ale hodnotenými aspoń jedným bodom, je dôverihodnejší ako človek s veľkým množstvom kvalitných odpovedí a otázok, ale 0,01% príspevkov nemá hodnotenie.
Akosi som začala mať pocit, že prestávam rozumieť štatistike, matematike a ľudskému správaniu.

Doplňuji:
Čo tak zakryť si uživateľa, zaostriť zrak len na príspevok a hodnotiť len otázku, alebo odpoveď, prípadne odpovedať? Ja to robím tak, meno si pozriem až potom.
A otázky chatovacieho typu si nevšímať…
Chápem, že pre niektorých je to ťažko, asi sa urazia, ale považujem ich za typ človeka „čo za to?“

Nejlepší odpověď
WeeBear

Samozřejmě, máš pravdu. Někdy je odpověď s největším množstvím palců nepodložená, psaná „nevím o co jde, ale určitě je to takto“, nebo sarkastickým rýpáním do samotné otázky. V mnoha případech si také všímám, že uživatelé na nižší úrovni, s téměř minimálním skóre úspěšných odpovědí můžou odpovědět lépe, než někdo, kdo je na vyšší úrovni s vyšším skóre. Nejlepší je koukat se na konkrétní odpovědi. Každopádně jsem ráda, že si toho nevšímám sama.

Další odpovědi
Drap

Máš stoprocentní pravdu. Uvedená čísla nevypovídají vůbec nic. Občas se i stane, že vyčerpávající fundovná a správná odpověď nemá žádný bodík a několik dalších, třeba i zábavných, smyšlených, polopravd a podobně má hned bodíků několik.
Takže, na této statistice stavět vůbec nejde.

www

Ano, máš rozhodně pravdu. Počet palců zde neznamená většinou nic rozhodujícího, proto se nelze spoléhat ani na zmíněnou úspěšnost. Nehledě k tomu, že palce za „oběd“ ap. to ještě více zkreslují. Jedno je věcí uživatelů, kteří palcují aby palce získali na oplátku, druhé je zase věcí systému, kdy správcové nechávají aktivity i své povinnosti na uživatelích. A těm jde zase jen o peníze. ☹

anonym

led, sdílím Váš názor, že hodnocení odpovědí zdaleka nehovoří o jejich kvalitě. Je chybou, že zábavná, t.j. „kecací“, témata jsou ve stejné skupině jako otázky vyžadující odborné a správné odpovědi.
Zdejší „zákulisní“ politika vede často k tomu, že je násobky počtu palců hodnocena nesprávná, mnohdy chybná a zavádějící odpověď. Občas si hodnotitelé tímto „vyřizují“ své účty s neoblíbenci. Málo jim při tom ale záleží na skutečnosti, že jejich hodnocení má tazateli poskytnout nejrychlejší orientaci ve volbě správné odpovědi.
Právě včera jsem tuto otázku také řešila.
Pokud jde o nehodnocené odpovědi je jedinou možností podívat se na ně zpětně. Jak jsem před chvílí zjistila, dostanu se dnes pouze do vlastních starých otázek a odpovědí. Většinou jsem i u starších otázek správné odpovědi bodovala.
To bude nejspíš tím, že mne tu stále někdo napadá, že já jsem ta, která má snahu „honit body za každou cenu“. Proto je rozdávám i lidem, které vůbec neznám, nebo těm, kteří jsou vůči mně v nepřátelském postoji. Myslím si, že je správné poctivou práci každého jednoho odpovídajícího ohodnotit a sama se to snažím dělat, pokud na takovou odpověď trefím. Přiznávám ale, že jsou odpovědi, které nedokážu ohodnotit ani při sebevětším sebezapření. To jsou odpovědi zbytečné a pozbývající smysl. Napsat na jasnou otázku: Já nevím, ale podívám se. Tak to podle mne může obodovat jenom tupec.

mojitek

Zcela určitě skóre neznamená,že pisatel odpovídá kvalitně-z toho už jsem tady vyrostl.Opravdu kolikrát palec nahoru za „užitečnou odpověď“ a přitom se jedná o naprostý nesmysl který s užitečností nemá nic společného.Ale všechno je to o uživatelých.Taky jsem tady kolikrát odpověděl v oboru kde jsem jak doma-a palec nula,no nic,neva,nejsem tu kvůli palcům,dobře..ale děsí mě,že totální blábol dostane tady x palců.Tady se dávaj palce podle ksichtu jinak si to vysvětlit neumím.Bohužel plno lidem chybí soudnost a zdravý selský rozum…

Sůwa

Řešení znovuzavedením „nebodované rubriky“, která by důsledně oddělila chatovací otázky od skutečných a tím pádem i zajímavějších je zřejmě stále v nedohlednu.

led

Asi by rapídne klesol počet príspevkov v danej kategórii. Aj v minulej verzii tam neochotne dávali príspevky, kedže za to neboli body

anonym

Led, já nemám problém s identitou osob, které zde přispívají. Nevadí mi ohodnotit dobrou odpověď kohokoliv.
Otázek, ke kterým zde můžu dát patřičnou odpověď (účto a něco z práva), tu nebývá moc, tak si krátím čas „klábosením“. Pokud mohu k něčemu napsat názor, pomoct, to víte že jsem ráda.
Bydlím sama v domě kamarádky a mám tu houby co na práci, tak je počítač dost často mým jediným společníkem. Není to ulítávání kvůli bodům, ale určitý způsob komunikace s ostatními lidmi.

led

Vaše odborné odpovede si vždy rada prečítam.
Možno vaše kamarádky tiež potrebujú pomôcť, skúste pretlmočiť ich otázky. Ja tak tiež občas robím, priznám dobrovoľne, niektoré moje otázky sú ´tlmočenie´, kde aj mňa zaujíma odpoveď.

anonym

Mila led, jak kazdy vypadame zvenku jinak, mame tak stejne jiny i " ten vnitrek " – mysleni.
Kazdy z nas si ale myslime, ze jen a jen ta nase pravda -nazor je ten nejlepsi, nejspravnejsi. Nikdy by me nenapadlo, ze sem okopiruji dopis odpovedim z 29.11. ( 20.00 ) , ktery jsem jim odeslala. : Dobry den,
mam takove zvlastni prani. 🙂 Bylo by mozne … , rada bych darovala k Vanocum moje body
Annas. ( tricko ale nevratim ) . 🙂
Nikdo to nevi , bylo by to ode me prekvapeni a zaroven darek. Mam na odpovedich oblibenych vice uzivatelu , ale ta annas o stipicek vede. 🙂.
Prosim , prosim … zacala bych pak znova jako -iv- od nuly.
Kdyby to slo , nejradsi bych byla , aby to vyslo opravdu na toho 24.12. 🙂
Dekuji a udelejte prosim vyjimku a dovolte mi to. -iv-
Led, o tomhle nikdo , ale opravdu nikdo nevedel doted. Ja si vzdy hrala na sberacku bodu a tricek. Timto vam chci jen ukazat, ze jsme opravdu kazdy jiny.
Odpovedi mi to ale bohuzel nedovolili a mozna je to tak spravne. Nevadilo by mi, kdyby se to otocilo proti me , ale ted si uvedomuji, ze by se to mohlo obratit proti annas, ktera by v tom byla uplne nevinne.
Ja ji zde mam nejradsi, prestoze jsme se nikdy nevidely. Proste to tak mam a basta.
Zakazane ( dobodovovani ) neni a ja uz se sem vracim skoro jen proto.
Nekdo to tu nazval zlozvykem, ja si tomu rikam sympatie.
Nekdo ji obcas napadne a ja si pak rikam, ze kdyz se podivam na jeji palecky , hvezdicky a pak na ty , ktere napadaji .. , tak to mluvi samo za sebe. Vetsinou se v tomto pripade boduji stejne navzajem ti , kteri spolu ziji , nebo ti, kteri ( jak se me zda ) se zde na odpovedich chteji udrzet asi jako na mramorove stene.
Ja uz ani do budoucna moc odpovidat nechci a kdyz , tak jen do diskuzi.
Nikdo mi zde neublizil a jsme za to rada , ale urcila jsem si jine cile . Ja uz jsem drive kvuli odpovedim zanedbavala i sve pratele.
Diky za precteni az sem. 🙂 -iv-

vagra

  • iv-, souhlasím s Andělé.

Vaše otevřenost a upřímnost, se tady jen tak nevidí.
Někdy mám pocit, podle reakcí některých jedinců, že tyto pozitivní lidské vlastnosti, jsou tady přímo zakázány.
V takové atmosféře, působí Vaše slova, opravdu jako balzám.

Děkuji Vám, za ně.

Andělé

Vagra,děkuji,hezky jste to napsal.:-)

anonym

Ok. Takze ty faktury posilam 3 ! 🙂

annas

Iv, pokud na nich nebude vysoká částka, podělíme se.

annas

Iv, nenacházím vhodná slova, jakým způsobem Vám poděkovat. Vaše vyjádření působí jako balzám na duši po všech těch napadáních, znevažovaní mých otázek či odpovědí…
Jen kvůli Vám a několika dalším uživatelům jsem ráda, že jsem zůstala a že jsem Vás poznala, i když jen na dálku.
Opravdu upřímné díky. A.

anonym

An., ja jsem tam pak ale zapomela dopsat, ze bych vam za ty moje bodiky poslala fakturu na proplaceni ! 🙂
A jak tak sleduji Andele, tak ji poslu fakturu asi taky ! 🙂 -iv-

Andělé

  • iv- 🙂

Andělé

  • iv-,Vaše upřímnost je velkolepá a ohromující.

Je nádherné na cestě životem,potkat takového člověka.
Děkuji,že jsem Vás mohla „poznat“.:-)

led

Aj to je názor…
Tiež som uvažovala začať od nuly, bez darovania bodov. Možno by bolo zaujímavé po dosiahnutí 20000 bodov, všetko vynulovať a začať znova.
Ale keď tie bodíky a vyznamenania tak pekne vyzerajú… :)