annas

Dovedete vždy ukázat na kladnou stránku problému, změnit pohled na něj? Umíte se poprat se o svůj názor?

Celý život si něco vybíráme, odmyslíme-li si různé hlouposti. Vždyť přece každá situace je volba. Vybíráme si, jak budeme reagovat na dané okolnosti, jak lidé ovlivní naši náladu, zda ji budeme mít dobrou nebo špatnou. Jednoduše řečeno, vybíráme si, jaký budeme žít svůj život. Když se přihodí něco špatného, jste obětí? Nebo se poučíte?

Nejlepší odpověď
mosoj

Já si myslím, že se o svůj názor dovedu dostatečně poprat. Na druhé straně pokud mě druhá strana ukáže, že nemám pravdu, dovedu ji přijmout. Rozpor v názorech a neznalost pravdy je jeden z momentů který mě dovede uvést do aktivity, doslova zvednout. Prostě nepřestanu dokud se nedovím kde je pravda. Buhužel se setkávám s tím, že druhá strana je pasivní ,stojí si za svým názorem a není ochotná diskutovat. Pak hledám pravdu sám a určitě ji dovedu přijmout. Pokud zjistím že jsem měl pravdu já , dost mně to zvedne seběvědomí, kterého mám zoufale málo.
Proto většinou bývám obětí.

Další odpovědi
BENYTA

Právě dnes jsem měla možnost ukázat svou asertivitu,jenže jsem se prý šklebila,řekla jsem,že mě bolí zlomené žebro,a vážně jsem se šklebila…
Byla jsem si jistá svou pravdou,tak mi to uteklo…
Všeobecně jsem spíš ta obět,asertivitu teprve trénuji,jak je vidět,blbě…