Kelt

Dovedete se bavit bez vymožeností elektrotechniky?

Jak dlouho dokážete být bez mobilu, tabletu, notebooku? Dokážete se bavit i nějak jinak? Hrajete například společenské hry? Ano nebo ne? Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Agneta

Mobil zapínám, jen když chci zavolat, k dosažení jsem telefonicky jen doma na pevné lince. Internet k životu vůbec nepotřebuji, může se klidně zrušit…resp. může klidně přijít silná sluneční erupce – a nebude se mi po ničem stýskat*… kino a televize by zůstaly:DDD
*)do včerejška jsem ani nevěděla co je MMS (mně by pasovalo 18. století)

Další odpovědi
gecco

Chodit po lese dokážu i několik dnů ´v kuse´ – myslíš, že tam hledám zásuvku???
😁

zjentek

tak to teda nevím, jestli bych se (bez čerstvýho* péčka) ještě bavil s frantikem, respektive ještě on se mnou ..jinak společenský hry- to jo!
*)neobhoněnýho
..a opovaž se někdo tuto fundovanou odpověď smazat jako něco sprostýho a nebo pro jinej smyšlenej a neopodstatněnej důvod, jak to tady bejvá zvykem.

anonym

Bez vymožení se klidně obejdu.Obešel jsem se za komunistů kdy nebyly mobily, tablety i počítače.
Když jsem chtěl někomu zavolat, šel jsem do fabriky (nebo na vesnici jsme měli budky) a zavolal.Když mně někdo volal, tak zase jen do fabriky a rozhlasem mně přivolali k telefonu.(Mobil sice mám, ale jako pevnou linku, netahám ho po kapsách, když mně někdo něco chce, tak ať si zavolá ještě jednou.)
Hry na počítači nehraju, pouze ho používám na hledání informací, teda nyní píšu i sem.
Za komunistů taky nebyl, tak jsem četl knížky.A na druhou stranu, mám rodinný dům, takže od jara do zimy bylo kolem baráku stále co dělat, knížku jsem četl v zimních měsících.A v let­ních měsících je radost sedět až do deseti večer venku při malém ohníčku kde se opékají buřty.
Společenské hry jsem hrál s dětmi, nyní mají už svoje děti, takže s manželkou si hrajeme na tatínka a maminku a snažíme se dělat nové děti (cha cha).
Čili když to tak shrnu, tak v nynější době bych dělal to, co tenkrát když tyto vymoženosti nebyly a vůbec by mně nechyběly.

Klaproth

Ano, dovedu. Číst se dá i při petrolejce, sedět v hospodě také. Ani k sexu nepotřebuji elektroniku.

anonym

Televizi nezapínám téměř vůbec, ale mobil a internet si dávám takřka denně, ale byly doby kdy jsem docela ráda a dost četla a internet jsem nepoužívala, do mobilu jsem nekupovala kredit a celkově jsem žila na askétický způsob života, jelikož jsem objevovala krásy přírody a tak trochu i sebe.

ivzez

Bavit ano,
vzdělávat se hůře (novější informace čerpám z internetu),
obejít ne.

drop

V dnešní době jsou děcka na těch mobilech a počítačích tak závislí ze nedělají ni jineho ale ja si rád sednu a pohraju si se svím mladším bratrem. Takže ano dokážu se bavyt i nějak jinak.

zjentek

gecco, já hledám zásuvku na netu!

Agneta

ty jsi zdejší král* :DDD

*)sprosťáků:DDD