fcoop

Dovede si představit svou reakci?

............co byste tomu nadšenému dítěti řekli,až by se pochlubilo skorojedničkou a chtělo známku podepsat?

http://screen­shot.cz/UMP7U/

Nejlepší odpověď
zzzzz

🙂 teď jsem to lajkla na FB:-DDD
No co, děti jsou prostě upřímné, myslím si, že si, že paní učitelce muselo cukat oko:-DDDD

Další odpovědi
annas

Čtení této slohovky by ve mě vyvolalo skrytý úsměv, ale vedlo k zamyšlení, že je třeba t i doma dodržovat určité soukromí. Ale je pravda, že dítě vyjadřuje to, co vidí a jak cítí. Jinak smutné, pokud jde o pravopis, formulaci atd… Kde je chyba?

Moje sousedka má syna, chodí do 4. či 5. třídy. Dostává za DÚ slohové práce. Maminka mu je pomáhá vypracovat, aby syn dostal jedničku. Stane se tak a ještě je pochválený. Když píše výjimečně slohovou práci ve škole, dopadne špatně – „nemá svůj den“. Opět otázka. Kdo je vinen?

Nechci tvrdit, že je to případ slohové práce, kterou jste vložil, ale bohužel je i určitě chyba ve vyučujících. Kdo z dětí vypracování domácí úkoly sám? Stačí se podívat např. na Ontolu,. Zde je vidět, že děti neznají pravopis, neumí klást otázky, nemají zájem sami přemýšlet.

Někdy těžko pochopitelné … napadlo mě – „budu mýt děti?“ Nebo – o čem svědčí dotaz či vlastně arogantní konstatování bez dalšího vysvětlení – „chci vaši dceru za ženu“ .

Co víc dodat? Je to mnohem a mnohem složitější.

Doplňuji:
Ach jo. Nejde o neznalost ..... ve mně vyvolala … samy děti …

Jinak diskuse.

Banán88

… ze musi neco udelat s krasopisem a pravopisem..
Doplňuji:
.. ne? ;) :)

marci1

Co bych tomu „ubohému“ dítěti mohla říci, když to začíná tak hezky : „Mamka je hodná“ ? 🙂

zjentek

..že už má svůj názor

gecco

Najednou bych měl tlak asi tak 350/320, tep 250.
Zrudnul bych a nadechl se k řevu…
Pak bych si vzpomněl na svá léta na prvním stupni ZŠ, zetřikrát se nadechl/vydechl, podepsal a šprčka pochválil a pohladil…
😉
Podobnou slohovku asi tak ze druhé nebo třetí třídy – svou, jsem si schoval…
;-DDD

bolak

Mně se hlavně líbí to vhodné spojení: „Má průjem a má 41 let.“ To zní jak z curriculum vitae.

arygnoc

dostal(a) by som „průjem“ (3. veta práce :DD).

ale jo, prečo deťom brať radosť, s úsmevom podpísané.

;-Q

Emefej

Ř6ekl bych si, že paní učitelka nebyla při smyslech. Tohle je tak na trojku.

Funna

první reakce by byla – proboha jak za tolik chyb mohlo dostat jedna mínus?…ale pak bych si představila tu učitelku, jak se musela smát, když to četla, takže jí to asi zatemnilo mysl a dala mu takovou milosrdnou známku…
pak bych dítěti řekla, že mne těší, že si myslí, že jsem hodná, ale že ty věci o prdění a o průjmu se před cizími lidmi neříkají a ani nepíšou do slohové práce .-)…

Nevíteto?

Zamyslela bych se nad sebou 🙂 Nad tím jak to u nás doma vypadá, o kterých nevhodných věcech se bavíme s ostatními nahlas. Asi bych mu/jí řekla, že to napsal/a opravdu upřímně 🙂 Podle rukopisu typuju tak první, druhou, nejvýš třetí třídu, takže se nedivím, že jsou tam takové chyby.

bolak

fcoop: já bych se tomu zasmál, mladej má evidentně pozorovací talent a schopnosti žurnalisty, jen vypilovat ten pravopis..

každopádněvěřim že v týhle rodině určitě chodil na třídní schůzky táta, s takovouhle reputací by tam máma nepáchla (i když „nepáchla“ není zrovna nejvhodnější výraz)

fcoop

Takových „slohových prací“ je zcela jistě fůra a zcela jistě existují i daleko šťavnatější…
Není co řešit,stalo se.
Děti fungují jako videokamera.Co vidí,natočí – i se zvukovým záznamem – a pak,když si záznam pustí dospělák – někdy čučí.

Ta kamera = kulhavé přirovnání.

Co stojí za povšimnutí je fakt,že té pravdomluvné? kameře jsou vytýkány gramatické chyby.
No – ona ještě má možnost svůj projev vymakat.
Ale co ti moudří dospěláci?

gagaga

an…, nooo vidite,
a me by hned pri otazce : „budu mýt děti?“
hned napadlo,
ze nekdo jen vaha , jestli ty svy deti bude myt ( mejt ) :p

  • iv-

bolak

  • iv-: paradox je, že věty v tomto gramatickém podání většinou čítaj učitelky od cigánů, u nichž je to vlastně oxymoron… nebo jak by se to dalo nazvat

annas? jak nazvat takovou větu? třeba když plešatej řekne že si jde umejt vlasy, má to vůbec nějakej název?

annas

Různé možnosti – Ironie, absurdita, sarkasmus, eufemismus, hyperbola.

Záleží na tom, zda to o sobě prohlásí plešatec, nebo to o něm řekne někdo jiný. 🙂

vagra

:)

annas

Ad iv. Napřed musí někdo děti mít a pak je může mýt. ) Dá se samozřejmě chápat všelijak. 🙂