DIH

Dotykový mobil

Mam dotykovou Nokii 8, reaguje jen na dotyk prstu, ničeho jinýho ne, zkoušel jsem propiskou, gumou, plastem a na nic to nereagovalo. Jak je to možný to má tak citlivej senzor na dotyk.?

Nejlepší odpověď
cochee

Kapacitní displej to je, ale nereaguje na teplotu, ale na změnu elektrické kapacity – prst ji způsobuje, propiska, guma a plast ne. Princip kapacitního displeje zde: http://mobile­net.cz/clanky/techbox-dotykove-displeje---cim-se-lisi-rezistivni-od-kapacitniho-11566 , odstavec „Kapacitní displeje ovládly dotykové telefony.“ Takže kdyby ta propiska měla konec z kovu, tak by to s ní šlo (nehledě na hrozbu poškrábání displeje), dále je možno koupit stylus pro kapacitní displeje a taky jsem viděl zimní rukavice s úpravou konců prstů, určené pro ovládání kapacitního dotykáče v zimě.

Další odpovědi
Bedy

Ano, závada to není. I takový touchpad u laptopu často lze ovládat jen prstem.

LůcaDůcaPůca

protože je to kapacitní display, ten reaguje ne na cit ale spíše na teplotu, někdy když nahřeješ gumu na teplotu kůže tak to funguje ;)

gumiczud

Přesně jak píše LůcaDůcaPůcaKapůca jde o typ displeje… Vše je v pořádku.