HZK

Dotaz pro vapery a ostatní uživatele el. cigaret. Co je potřeba k tomu, abych měl u levnějšího cíga hustý kouř?

Je to jen o odporu drátku v žhavící hlavě nebo tomu přispívají i jiné aspekty?
Četl jsem o subohmových hlavách, neboli těch kde je odpor pod 1 Ohm. Ovšem našel jsem cigaretu s hlavou 0,6 Ohm kde měli napsáno že je určena pro styl pusa-plíce, čili klasické kouření. Pochopil jsem že opak je přímý potah do plic, čemuž odpovídá nízký odpor.

Kde je zakopaný pes, když tedy chci hustou hmlu?
Je potřeba zmínit, že nyní cigaretu nemám ale pokud ybch se chystal, rozhodně nepujd do nějakých velkých výkonných přes 1000,– Chci si občas zadýmit a již jsem si našel nástroj okolo 800,–m, ale nevim jak je to s hlavami. Víc než 2 spirálové hlavy a jejich názvy mi nic neříkaj.

Odpovědi
Tw!st

0,6ohmů není nízký odpor, naopak je to dost vysoký a proto je to vhodné pro potahování pusa-plíce. O hustotě kouře rozhoduje spousta věcí, hlava, spirálky – materiál, namotání, vata, odpor, výkon, napětí baterie, poměr VG v liquidu (čím vyšší VG tím bohatší kouř). Já mám žhavící hlavu T6 v atomizéru TFV8 což je šestispirálka s odporem 0,2 ohmů, vapuju na 70–80W s liquidem 20PG 80VG a kouře plno… Samozřejmě jsou i mnohem lepší, např teď nová TFV12 dvanácti spirálka což je už bláznovství…