FikeCZ

Dotaz ohledně školy a přestupu

Zdravím..jsem v prvaku na gymnaziu a rozhodl sem se odejit..Druha škola už mne vzala a chtěla po mne jenom vysvědčení z 8 a 9 ,jdu tam hned do prvaku tudiš budu jakoby opakovat ročnik..zajima mne jestli ted budu mít na vysvědčení dejme tomu za 5 z nějakého předmětu..musim dělat reparat když tam jsem přijat a jdu znova do prvaku?

Nejlepší odpověď
annas

Není to tak jednoduché. Na dotaz by měl odpovědět ředitel školy, na niž chcete přestoupit. .Při přestupu na jinou školu, byste měl měl mít ukončený ročník na stávající škole. Když jste neprospěl, jste absolventem 9. třídy, přijat byste měl být na základě výběrového řízení, které proběhlo na jaře.

Konzultovala jsem na jedné škole. Měl by to tak být …

--
Stejná informace je na stránce, kde se vyjadřuje ředitel OA.

Př. 1: Žákyně EL měla velké problémy s matematikou. Chodila do doučování, připravovala se na výuku, ale přesto byla hodnocena nedostatečně. V jazycích, biologii nebo českém jazyce však prokazovala dobré výsledky. V září dalšího roku přestoupila na Střední pedagogickou školu v Krnově, kde později studovala bez problémů.

Pozn.: Čekáním na výsledek opravné zkoušky v srpnu však riskovala, že na dané škole již v září nebude volné místo. Mohla si v únoru podat přihlášku do 1. ročníku, a pokud by byla přijata, v klidu v září nastoupit v nové škole. Doporučuji proto, zjistit si v únoru, jak vypadá situace na vámi vybrané škole, zda mají nadbytek uchazečů a třídy mají obvykle zaplněné, nebo zda je časté, že nenaberou patřičný počet žáků do 1. ročníku a vy budete mít v září velkou šanci na přestup.

Opakuji, vše je dané vyhláškou MŠ a rozhodnutím ředitele budoucí školy …

http://www.oa­o.cz/old/index­.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=442&Ite­mid=242
.

Další odpovědi
anonym

Pokud jsi na druhou školu přijat a na gymplu pokračovat ve studiu nebudeš, tak určitě nemá smysl skládat reparát, abys mohl pokračovat ve studiu na gymnáziu.
Uznej sám, že něco takového by postrádalo jakoukoliv logiku.
Klídek, užij si prázdniny a na nové škole se pusť do studia s o to větší vervou.