Mauf

Dotaz ohledně řízení vozidla

Zdravím,
Chtěl bych se zeptat na následující věc. Je nějakým porušením zákona když budu řídit vozidlo např. na vyprázdněném parkovišti u supermarketu bez řidičského průkazu? Zkrátka když nebudu svou jízdou zasahovat do běžného provozu? Děkuji za případnou odpověď.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, je to porušení zákona. Bez ŘP neni dovoleno řídit. Vyjímku tvoří pouze autoškoly a podobná zařízení.

Další odpovědi
Dochy

Podle zdroje pokud je parkoviště volně přístupné, jde o veřejnou účelovou komunikaci a platí předpisy. Pokud je za zábranou (závora vrata) jde o neveřejnou a platí pravidla vlastníka/pro­vozovatele. Ten stanovuje pravidla (zpravidla se přímo odkazuje na dopravní předpisy. Takže teoreticky můžeš bez ŘP na neveřejném místě, kde Ti to majitel dovolí (takže např. u sebe na dvorku, protože třeba GLOBUS na svém parkovišti Ti to určitě nedovolí)

Zdroj: http://www.au­to.cz/svet-za-zavorou-plati-na-parkovistich-dopravni-predpisy-66550

honza19hk

bez řidičáku můžeš jezdit pouze po svém pozemku.