alcantara

Jak si zařídit živnost, když můj výdělek z občasného prodeje zboží z Polska přesáhl určitou hranici?

Zdravím, sem tam prodám nějaké příslušenství do aut, radary,GPS atd., jedná se o zboží z dovozu z Polska, ke kterému nemám doklady, nejedná se o žádné padělky nebo kradené zboží, výdělek přesáhl určitou hranici, tak si na to chci zřidit živnost, dá se to nějak zařídit? Díky

Odpovědi
Tw!st

Pokud to prodáváš za cílem zisku, živnost sis měl už dávno zařídit. Předpokládám, že si to prodával na Aukru nebo tak, to ale není omluvou. Chtěl bych teď vědět co myslíš tou hranicí. Pokud myslíš hranici pro neplátce DPH (překročený obrat 1 000 000kč za rok) pozor- ne zisk ale obrat. Pak jsi docela solidně porušil zákon. Teď si zařiď živnostenský list a přihlaš se k daňovému přiznání. Pokud nepřekročíš hranici, ve které jsi stále považován za neplátce DPH, pak DPH stejně nebudeš platit a situace se nemění, akorát budeš muset vést účetnictví aby jsi pak podal daňové přiznání, to podat musíš ať už jsi plátce nebo neplátce DPH.

ivzez

S legalizací neoprávněného podnikání Vám tu nejspíš
nikdo nepomůže (nejsem si jista, jestli by to nějak šlo).

Bylo potřeba si napřed nastudovat živnostenský zákon
a příslušné předpisy, založit živnost a potom teprve zahájit SVČ.

Uniká mi, proč by Vám dodavatel neměl být schopen
vystavit potřebný doklad. Že by i on podnikal neoprávněně?

McArthur

Nebudeme řešit porušení živnostenského zákona a daňových zákonů v minulosti a budeme doufat, že na to nikdo nepřijde. Stačí Ti vydržet 3 roky, potom na to sice někdo přijít může, ale trest už neuloží.

Ale teď šupej na Živnostenský úřad a zařiď si potřebnou živnost. Nahlas se tam, kde máš a považuj svůj start podnikání od data, kdy dostaneš živnosťák. Všechno před tím datem zatloukej.

Není to dobrá rada, ale lepší nemám. Je mi jasné, že málokdo najde přesnou hranici mezi zájmem a výdělečnou činností podléhající živnosti a daním.

karfigol

OSVČ nedoporučuji, nevypadá to příliš důvěryhodně, pokud prodáváš produkty, nejlepší je obrátit se na https://www.kom­pletni-zalozeni.cz/ a zajistit si založení s.r.o. Rozhodně je to lepší než něco prodávat na černo.

alcantara

Ano dělám to za účelem zisku tím že jsem překročil hranici nemyslím obratově ale že už to dělám měsíc a vidím výsledek tak bych to chtěl hodit na papír o obratech co píšete se tady zatím nemůžeme bavit,moje otázka spíš spočívala v tom že o zboží nemám doklad a nemůžu tím pádem prokázat za jakou částku jsem ho pořídil jenom za jakou částku jsem ho prodal,protože muj dodavatel mi na to není schopen vystavit fakturu ani paragon a to jak jsem četl jsou v účetnictví příjmy a výdaje na základě nich se vyměří dan,mým cílem je samozřejmě stoho dan odvést,lze to nějak udělat?,do účetnictví spadá co konkrétně?Jak ho vést?,celý život pracuji jako zaměstnanec a upřímně tyto věci jsou pro mě španělská vesnice.Díky