Dotaz na vystěhování z podnájmu

Dobrý den prosím oradu. bydlím u sestry v podnájmu mám zde trvalý pobyt nahlášen a zajímalo by mne pokud by se setra rozhodla nemovitost prodat jaká mám nárok na bydlení. Jestli pouze podnájem nebo byt bružstevní či v os.vlastnictví. Děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
standa

Pokud sestra svůj dům/byt prodá, tak se na vaší nájemní smlouvě změní jen kolonka ´pronajímatel´ a všechna vaše práva a povinnosti zůstanou stejná do doby než vám nový pronajímatel smlouvu vypoví…

Rozhodně zapomeňte na byt družstevní či v os.vlastnictví, ať už jste to myslel jakkoli.

Skutečnost, že máte evidován trvalý pobyt v místě/adrese nemovitosti vaší sestry, je zcela nepodstatná ve vztahu k případné výpovědi, kterou vám buď sestra nebo nový pronajímatel může dát…

Další odpovědi
alexandra

Trvalým pobytem Vám nevzniká nárok na byt.A pokud bude chtít sestra nemovitost prodat bez Vás,tak musíte odejít.Taky záleží na tom,jestli máte sepsanou nějakou nájemní smlouvu,tak by Vám měla dát asi nějakou výpověď,ať si můžete najít nějaký jiný pronájem.