iceT

Dotaz na rozvod…

Kamarádka je Slovenka s přechodným pobytem v ČR,chtěla by se rozvést,s manželem nežije nejméně tři roky,momentálně neví,kde se manžel zdržuje,nemají spolu děti ani společný majetek.Jak by měla postupovat v takovém případě?Kde podat případnou žádost o rozvod,když i ona i on se zdržují na území ČR?Díky za případné odpovědi.

Nejlepší odpověď
Deli

Nejlíp bude mít kamarádka zeptat se na nejbližším soudě, zda musí podat návrh na rozvod dle trvalého nebo zda stačí dle přechodného bydliště.

Další odpovědi
anonym

Domnívám se, že místně příslušný soud je v místě trvalého bydliště, tedy na slovensku. Navíc je to občan sr, tudíž jen na slovensku.