kajicek94

Když hra bude mít minimální požadavky 4,00 GB a já mám pouze použitelné 3,89 GB, znamená to, že jí nespustím?

Dobrý den, jednou jsem si procházel vlastnosti počítače a narazil jsem na: Nainstalovaná paměť(RAM): 4,00 GB (použitelné: 3,89 GB). Možná to bude (blbost) ale to znamená že… když hra bude mít minimální požadavky 4,00 GB a já mám pouze použitelné 3,89 GB, že jí nespustím? Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Ne…
„Minimální požadavky“ uvedené v nárocích programu (hry) se týkají konfigurace počítače, nikoli přesných nároků programu.
A ještě dochází k ´zaokrouhlování´ z důvodu různého ´počítání´ kapacity (viz např. rozdíl mezi GB a GiB).
Takže – máš-li nainstalovány 4 GB a hra má v minimální konfiguraci, spustíš ji (pokud, samozřejmě, budou odpovídat i další parametry počítače).