Dotaz na marodeni

dobry den
moje otazka je pokud zamestnci skonci vypoved tj.30.6.2010 a 1.7. se zaeviduje na UP,kdo bude platit marodni,kdyz se stane 4.7. v ochranne lhute prace neschopen a zda se prodluzuje 5 mes.vyplata v nezamestnanosti dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
standa

  1. podporu v nezaměstnanosti nelze pobírat současně s nemocenskou
  2. nemocenská vám bude placena sociálkou, ale až od 15.dne nemoci (první 3 dny jsou zdarma, další dny by platil zaměstnavatel, ale to byste musel(a) být v prac.poměru)
  3. nárok na podporu budete mít samozřejmě celých 5 měsíců, pouze to nemůže běžet současně.

btw. neodpustím si poznámku na téma nesmyslnosti českého systému poskytování dávek…, ale to Vás zrovna asi moc netrápí, že ? 🙂