FikeCZ

Dotaz na autonehodu , co mi hrozí?

Dobrý den,chtěl bych poradit ohledně autonehody co jsem způsobil asi měsíc zpět , jel jsem na mokru 50 a při sešlapnutí brzdy mi ustřelila prdel a čelně jsem se střetnul s dodávkou ( světlo na světlo) .Tohle uznavam že je má chyba , aby tady zas někteří nepsali kraviny.

Druhy řidič byl na místě arogantní a stěžoval si na bolest zad , s policii se zdravil čau čau.Odvezla ho záchranka ovšem bez majáku jeli na pianko.Neviděl sem ani jeho dechovou zkoušku , měl zatmavené přední skla čili nevím jestli měl pas , a nedělali mu ani brzdnou drahu ..Kolem mého auta vše.
První mi volal pán z policie ,že mu nic není.

Dnes ovšem volal,že má střední zranění a že ještě půjdu na výslech což chápu..
Ale nechápu , že má údajně střední zranění a oni to řeší po 50dnech cca?
Nehledě na to , že mě se na nic neptali a jemu též né? ( myšleno: brzdná draha , proč má zatmavené okna atd.)

Chci se zeptat co z toho plyne pro mě?.Pokud mu budu muset zaplatit za zdravotní újmu , chápu dobře že to jde z mé kapsy a ne z pojistky..Dale jestli mi mohou vzít řidičský průkaz..Ale spíš poslední by mě zajímalo , jestli když se mi to nebude zdát , mohu ho nějak poslat k mé doktorce?..( zas pro další chytraky: Už jsme měli v rodině nehodu kdy chlap si vymyslel tunu zranění a když jsme ho dali k naši doktorce , tak se ukázalo že pěkně kecá.)

Má nějaky vliv když u vyslechu řeknu , že jsem neviděl jeho dechovou zkoušku? Že má zatmavené přední skla ( bez atestu) , že nedělali brzdnou dráhu atd?.

Nejlepší odpověď
anonym

Jestli máš povinný pojištění, nebyl jsi pod vlivem, měl auto v dobrém technickém stavu, platit případnou škodu na autě i zdraví by měla pojišťovna v plném rozsahu. Co se týká zatemnělých skel, zda byl připoután… je věcí Policie. S tím, aby tady nepsali „kraviny“ a jiní „chytráci“ se neubráníš. Pochopitelně se můžeš bránit se svým právníkem u soudu, ale i on toho nakecá!

Další odpovědi
cukrar

Pokud bude nehoda se zraněním, určitě přijdete o řidičák. Výše pokuta je pohyblivá.
Bez právníka neřešte nic, páč proti Vám ve správním řízení bude skupinka osob, které se vyznají v předpisech daleko více, jak Vy.