hruby

dotaz kdo hradi opravu

bydlim v družsevnim dome nejsem čl.družstva mam najemni byt platim jim najem(neb sem si ten byt ja neodkoupil) je tam plynove topeni ktery sem ja kdysi udelal na sve naklady jeste pred revoluci kdo tet nese naklady na opravu podotikam mam najemni smlouvu dik
Doplňuji:
PLATIM DRUŽSVU (BYT PAŘI DRUŽSTVU NAJENIKU)TI SI BYTY ODKOUPILI A JA NE A MEZI NEMA MAM NAJEMNI SMLOUVU NEVIM UŽ JAK TO POSAT DIK

Nejlepší odpověď
anonym

Ani tento dotaz neposkytuje všechny informace, které jsou k posouzení Vaší situace třeba.
Uvádíte, že bydlíte v družstevním domě, ale nejste člen družstva. To znamená, že platíte nájem vlastníkovi bytu, který člen družstva je?
To by ale vylučovalo možnost odkoupení bytu do osobního vlastnictví.
Uvádíte, že plynové topení jste si nechal vybudovat sám na vlastní náklady. Teď musíte zřejmě řešit opravu a chcete vědět, zda ji bude hradit majitel bytu, družstvo nebo Vy.
Záleží na tom, zda jste o zbudování plynového topení uzavřel s majitelem bytu nebo družstvem písemnou dohodu. V té by mělo být uvedeno, že vlastník s vybudováním plynového topení v tomto bytě souhlasí a také kdo se bude starat o technický stav topení a o jeho údržbu. Případně kdo bude opravy hradit.
Pokud žádná taková dohoda (smlouva) neexistuje, budou veškeré náklady na opravu Vámi vybudovaného topení plně k Vaší tíži.

Je-li něco ve vlastnických záležitostech jinak, tak tyto skutečnosti uveďte třeba do diskuze.
Doplňuji:
Dobře. Takže z toho vyplývá, že dům patří sdružení majitelů bytových jednotek. U Vaší bytové jednotky je otázkou, zda Vám ji toto sdružení pronajímá včetně plynového topení, které jste si vybudoval sám, nebo Vám účtuje nájemné bez topení. Nezbude Vám nic jiného, než si tuto skutečnost přímo u sdružení ověřit. V případě, že tato záležitost nebude podkladově ošetřena, máte šanci domáhat se, aby opravy topení uhradilo společenství.
Ve svém důsledku tato skutečnost může vést ke zvýšení Vašeho nájemného.
Je třeba si uvědomit, že jste jedinou výjimkou, kdo si byt neodkoupil. Ostatní obyvatelé domu mohou tento fakt pociťovat jako určitou nespravedlnost.