štamgast

Dotaz k ustavující schůzi poslanců

Kdo předsedá 1. schůzi Sněmovny když není zvolen předseda? Jak se tohle řeší?
Doplňuji:
Tak toto je zajímavé. Pokud si pamatuji tak první schůzi současné Sněmovny předsedala Němcová a ta určitě nejstarší není…

Nejlepší odpověď
anonym

Zákon o jednacím pořádku.....

Par. 22
(3) Ustavující schůzi Sněmovny svolá bývalý předseda Sněmovny, je-li poslancem. Není-li bývalý předseda Sněmovny poslancem, svolá schůzi, za předpokladu, že je poslancem, nejstarší bývalý místopředseda Sněmovny, a není-li ani toho, nejstarší poslanec nově zvolené Sněmovny; pokud ten svolání ustavující schůze odmítne, svolá ji následující nejstarší poslanec.

Další odpovědi
Drap

Je na to zákon. Mám dojem, že první schůzi řídí nejstarší zvolený. Nejsem si ale jistý.