Dostřel kuličky

Jak daleko může doletět kulička o průměru 6mm s váhou 0,28g rychlostí 140m/s Při bezvětří? Jak se to dá vypočítat prosím 😁 ?

Odpovědi
arygnoc

a na ktorú svetovú stranu budete mieriť?
Viete, ono dráha strely je ovplyvnená aj tzv. Corliosiho silami.
Takisto potrebujete poznať hustotu vzduchu (nadmorskú výšku), a uhol strely.

Skúste si prejsť balistické vzorce.

bolak

na to máme dost málo informací…

co materiál?
síla kterou je kulička vystřelena?
z jaké výšky?
pod jakým úhlem?
těch 140, to je počáteční rychlost?
atd.

mrkni se tady >>> http://www.ba­listika.cz/vnej­si_teorie.html
a tady máš nějakej software, se kterýma si můžeš vyhrát do alejelenílůja >>> http://www.ba­listika.cz/dow­nload.html

Protiva

Dolet kuličky ještě závisí na rotaci.
Tam s balistickými vzorci moc neuspěješ. Dráha rotující kuličky může mít i stoupající tendenci. Už je to dlouho, co jsem studoval dráhu golfového míčku v závislosti na jeho rotaci. Rotace se využívá i u airsoftových pistolí, kde po rovné trajektorii letu dochází ke konci letu ještě k náhlému zvednutí kuličky a potom dopadne na zem.
Pokud to chceš spočítat, tak: teplota vzduchu, vlhkost, tlak, atd.....