Verona14

Dostávají se injekce do obou rukou?

u doktorky vždycky dostanu injekci do levé ruky, nevíte zda si mohu říct, aby mi to dala do pravé?
četla jsem že tlak by se měl měřit na levé ruce, tak jestli to také není něco takového. dík

Nejlepší odpověď
Pepa25

Podle mě se předpokládá, že většina lidí jsou praváci, tak to dostanou do levé … Klidně si to řekni obráceně, pokud ti to vyhovuje.
Doplňuji:
S tím tlakem je to tak, že často bývá rozdíly na levé a pravé ruce .. Na levé, blíže srdci, bývá vyšší. Proto se doporučuje měřit vždy ten vyšší, na levé ruce. S očkováním do paží (ramene) to nemá nic společného.

Další odpovědi
anonym

Nevím o omezení, které by bránilo dát injekci do libovolné ruky – klidně „si řekni“.
😉

anonym

Klidně si řekni kam chceš, hřbet dlaně, předloktí, noha, nárt nohy. možnosti jsou různé.