Larissa

Dostává Klaus základní plat? A kolik to asi je?

Nejlepší odpověď
Alesh

Václav Klaus – 204700 Kč

pozn.: článek je 2 roky starý

Zdroj: http://www.na­sepenize.cz/pla­ty-statnich-zamestnancu-mnozi-vydelavaji-vice-nez-prezident-6379

Další odpovědi
led

Ano. Jeho plat je mesačný, nie hodinový, alebo úkolový. K tomu sú rôzne paušálne príplatky a zvýhodnenia.
Pozrite si platy ústavných činiteľov. Vzhľadom na valorizáciu už ročný údaj môže byť nepresný.
PS.
Ale možno by bolo zaujímavé presadiť od senátu až hore na najvyššie miesta úkolové platenie – koľko urobíš (rozumej: prispeješ pre štát – nie pre seba), toľko zarobíš.