barina

Dostanu u očního slevu na brýle?

Zajímalo by mě, jestli je finančně výhodnější jít nejdřív k očnímu a od něj s receptem do optiky (třeba dostanu příspěvek od pojišťovny) nebo jestli to vyjde stejně si nechat změřit dioptrie rovnou v optice.

Nejlepší odpověď
anonym

Doporučovala bych nejdříve navštívit očního lékaře. Sama si nemůžete být jistá, že Vaše oční problémy nejsou způsobeny něčím, co bude třeba léčit. Optik Vám jenom změří dioptrie.
Nárok na slevu na zhotovení brýlí mít budete. Sleva se počítá na jedny brýle za tři roky. Při dnešních cenách skel a obrouček to však žádné velké snížení ceny nebude. S žádankou na zhotovení brýlí bude potom dobré zjistit, která optika ve Vašem okolí má nejpřijatelněj­ší ceny.

Další odpovědi
geoorg

nevím, jestli je to u všech pojišťoven, ale 211 přispívá. Na rámečky asi 300,– a na sklíčka taky něco málo dává.