call me faq

Dostanu se takto na gymnázium?

Vím že už to tu zaznělo mockrát, jenomže jsem neustále vystresovaný. Moc rád bych se dostal na gymnázium ve Zlíně (Lesní čtvrť). Na konci osmé třídy jsem měl 4 z češtiny, a i přes to mě pustili ke zkouškám. Na toto gymnázium se přijímá 104 žáků 9. třídy. Ke zkouškám se hlásí 222 žáků 9. třídy, z toho jen 158 lidí bylo na zkouškách nanečisto a já skončil 102. Od pár přátel jsem slyšel že (snad před rokem) na toto gymnázium brali pouze 120 žáků 9. třídy a vzali dokonce 190. studenta. Nevím jestli tomu mám doopravdy věřit že si 70 lidí vybralo tu druhou školu, na kterou se dostali. Myslíte že mám šanci. Mám sice velikou podporu od znamích, jenže se pořád nemůžu zbavit toho pocitu ze se tam nedostanou.

Nejlepší odpověď
anonym

Kruciš, zrovna jsem umyl hrnek od kafe – nemám z čeho věštit…
___
Ale myslím, že namísto kladení nesmyslných dotazů by ses měl (do)učit češtinu – tvůj projev sice není úplně ´k posr*ní´, ale přesto ti u přijímaček (dělají-li se z češtiny) příliš ku prospěchu nebude.
Doplňuji:
No jo, zzzzz – já s vyznamenáním nematuroval… A dokonce jsem v prváku dělal z češtiny reparát… ;-D
Jóóó – to byl tenkrát gympl…
;-D

Další odpovědi
zzzzz

Ten pocit budeš mít do té doby, než budeš mít výsledek přijímacího řízeni v ruce. Stresem si nepomůžeš.

Zvol si druhou školu takovou, aby ti byla za gympl alespoň částečnou náhradou.

To jestli se dostaneš ti může říct jedině ředitel toho gymplu 🙂 Myslím si, že tu není, ale člověk nikdy neví 😁
Doplňuji:
Mowlo, to už není jak kdysi 🙂 gymnázia ze svých nároků podstatně slevila 🙂 Vždyť vzali i mě a maturovala jsem tam z vyznamenáním a čeština je pro mě dodnes španělskou vesnicí 🙂

Přísahám, že jsem neuplácela 🙂

da ny

Promiň, pokud nejsi dysgrafik, je velmi znát, že máš problém s ČJ.
Proč by tě neměli pustit ke zkouškám? Na ty zvou SŠ i VŠ každého přihlášeného.
Pokud vyhoví podmínkám přijímacích zkoušek, rozhoduje podle počtu zájemců a možnosti přijatých studentů prospěch. Když jsou slabší ročníky, školy bojují za každého „studenta“. To je jedna věc.
Důležité je pak zvládat studium a udržet se v něm (VŠ). SŠ lze absolvovat i s odřenýma ušima (4), ale je třeba zvládnout maturitu. Některé školy jsou rády za jakéhokoliv studenta… jejich úroveň je často rozdílná.
Gymnázium je hlavně příprava na budoucí studium. Je dobré mít představu o tom, co dál. To v 15 ani v 19 není jednoduché. K řemeslu se může člověk dostat v každém věku, někdo tím začíná, jiný končí.
Studovaných „blbců“ je také dost, ale to je jiná pohádka…
Doplňuji:
Druhou školu asi odbornou vyber jako náhradu. Absolutorium školy práci nezaručuje (nic se neplánuje), je možné studovat další SŠ, VOŠ, VŠ, vyučit se řemeslu , prostě cokoliv. Podle potřeby nebo zájmu.

Funna

nejpodstatnější není na školu se dostat, ale úspěšně dokončit studium…ze všech gymplů ve Zlíně a okolí, je Lesňák ten nejtěžší…teď jsi byl 102., ale to neznamená, že při „ostrých“ zkouškách dopadneš stejně…si podej několik přihlášek a až podle toho, která škola tě přijme, se rozhodni…

zzzzz

A z toho nám plyne ponaučení, že nádobí se myje až ráno 🙂

anonym

To víš – kvůli takovému ´opozdilci´ si ráno – rozespalej, udělám kafe z ´včerejšího´ lógru…
;-D

zzzzz

Co borůvka? neuvadla?:-)))