citonek009

Dostanu se na gympl?

chtela bych se zeptat jakou nejhorsi znamku v 8 a 9. Tride mohu dostat na vysvědčení a kolik,abych se dostala na gympl? A jsou příjmačky hodně těžké? Predem dekuji za odpoved.

Nejlepší odpověď
annas

Na otázku se nedá odpovědět. Jak může někdo z nás vědět, zda se dostanete na gymnázium?

Neví to ani ředitel školy, protože záleží na počtu přijímaných žáků, počtu přihlášených, jejich výsledcích na vysvědčení a u případných přijímacích zkoušek.

Zda jsou přijímací zkoušky těžké, záleži na tom, jak pro koho. Jsou v rozsahu učiva základní školy. Je to jen a jen na vás. Musíte si důvěřovat, že uspějete …

Další odpovědi
gecco

Nelze odpovědět…
😉
„Nejhorší známku“?? – z jakého předmětu??
Pokud si podáš přihlášku na gympl Mat-Fyz, klidně propadej z kreslení či tělocviku…
😉
Napiš majla na studijní oddělení školy, kam se chceš hlásit – tam ti odpoví nejlépe, nejpřesněji.

Drap

Nelze odpovědět. Každá škola je jiná. Informuj se přímo na dané škole.

Quimby

Nedá se odpovědět, musíš se kouknout na stránky gymplu. Jsou tam vyhlášeny vždy podmínky pro přijetí.

melanie

To záleží na tom na jakej gympl jdeš. U nás na gymplu se přijímačky ani nedělaly, protože je málo lidí a vezmou každýho tupce. Na jiným gymplu zase byly těžký přijímačky, protože se tam do jedné třídy 90 lidí.

Adula.57

Příjímačky nejsou tak těžké. Na gyml se lze dostat i se 4 a to z toho důvodu, že lidi co se tam hlásí mají na výběr z dvou přihlášek. Takže i když tě nevezmou v prvním kole, stačí se odvolat a většinou potom ředitelé škol ještě obvolávají žáky, jestli nemají zájem k nim jít na školu.

Larissa

Každý gympl bere do určitého průměru, za který student dostane i do začátku nějaké body. Určitě bych se snažila si známku co možná toto pololetí vylepit, pokud je ještě nemáte uzavřené. Nicméně přijímačky budou letos poprvé pro celou republiku stejné, takže těžko říct. Počkej si na kritéria dané školy a pak si na Internetu najdi vzorové příklady (podívej se, jestli to bude formou cermat nebo scio). A počítej! Kdykoli cokoli! Když se opravdu snažíš, dostaneš se kamkoli!
Přeji hodně štěstí!

Pepa25

Jo, početně nejslabší ročníky 1996 – 2001, těm je hej. V současné době je snažší se dostat na gympl než kdykoliv v minulosti …