vacino10

Dostanu penize na poste bez listku pouze naOP?

Dobry den, meli mi prijit na postu penize postovni poukazkou. Dnes mi prislo do schranky liste s cervenym pruhem, ze je pripravena k vyzvednuti, ale bohuzel jsem ten listek nekde ztratil. Daji mi ty oenize na poste pouze na OP? Dekuji

Nejlepší odpověď
brillant

opakovaná totožná otázka od vás http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dostanu-penize-na-poste-bez-listku-pouze-na-op

Další odpovědi
Anuket

Ano, vydají ti ji. Stejně tak, jako by byli POVINNI dohledat dopis, když bys nedonesl výzvu, tak ti dohledají poukázku. Nenech se odradit. Jen podotýkám, že údaje na Tvém OP musí být zcela shodné s údaji na poukázce.
Doplňuji:
Ještě doplním. Kdyby poštovní úřednice byla natolik protivná a neochotná, a zásilku ti nedohledá, tak ti cca po 10ti dnech dojde výzva k opakovanému vyzvednutí zásilky. Na tu už ti to vydají bezproblémově.

Viz praxe na poště. 😉

pl4toon

Nikdy jsem v podobném případě neměl problém. Často takhle chodím na poštu bez „papíru“. Holky za přepážkama jsou celkem ochotný, když se na to jde správně :)

marci1

Zajdi si na poštu v místě bydliště, pod kterou patříš. Předlož OP, řekni, že jsi ten lístek o oznámení uložení zásilky ztratil a myslím, že vydání peněz by neměl být problém ( pokud to nebyla složenka ).

anonym

Pokud bude na poště osoba ochotná to dohledat bez lístku. Jedná se o to, že pošta si přidělí číslo, které je na lístku, podle kterého to najde.
Lístky s

  • červeným pruhem se vydává jen na OP.
  • modrým pruhem se vydá adresátovi nebo zmocněnci