NAVI

Dostanu Nemocenskou?

Nastoupil jsem 10.2.2010 a ještě ve zkušební době 30.3.2010 jsem dostal výpověd a hned 31.3.2010 jsem nastoupil na nemocenskou která trvala až do 30.4.2010 dostanu jí zaplacenou děkuji za odpověd I Strnad

Odpovědi
standa

SAMOZŘEJMĚ, ŽE ANO

Ve vašem případě máte nárok na ´nemocenskou´ za období 14.-30.4.2010. Protože jste onemocněl v tzv. ochranné lhůtě (7 dní po skončení prac.poměru), tak je váš bývalý zaměstnavatele povinen ´spolupracovat´ a neschopenku zaevidovat a předat na sociálku.

Sociálka vám pak nemocenskou proplatí buď složenkou nebo na vámi určený bankovní účet.