martina123

Dostane peníze?

Mají ji sepsanou mezi sebou. Vím, že mezi druhem a družkou to neni stejné jako mezi manželi, ale existuje něco jako vyplacení, přece jenom s ním žije přes 10 let a do bytu investovala dost peněz.děkuji za info

Nejlepší odpověď
anonym

Martino123, měla jste pokračovat ve stejné otázce a pouze ji doplnit nebo klást doplňující dotazy do diskuze.

V první řadě je důležité, jak je to s nájemní smlouvou. Pokud je nájemník (nebo vlastník bytu) druh a má smlouvu uzavřenou s Vaší matkou, potom platí to, co je uvedeno ve smlouvě, včetně výpovědní lhůty. Pokud jsou uvedeni jako nájemníci oba, doporučila bych Vaší matce obrátit se na vlastníka nemovitosti.

Druhou otázkou jsou finance vložené do společného bydlení. Pokud má na vložené prostředky matka doklady (faktury, účtenky), potom má velkou šanci své peníze dostat zpět. Obávám se, že to ale bude muset řešit soudní cestou.

Další odpovědi
Drap

Kdo, co, za co ? Otázka je zmatená a nejasná.

martina123

Matka žije u druha přes 10 let…byt je jeho, mají mezi sebou sebou sepsanou nájemní smlouvu na dobu neurčitou.On jí vyhazuje s tím, že už s ní nechce žít, matka pobírá invalidní důchod a na nový byt jaksi nemá, otázka tedy zní jestli má nárok na nějaké peníze z bytu…