Dostane můj studující syn v 18 letech dětské přídavky? Teď žádné nepobírám i přesto, že jsem samoživitelka­. Děkuji

Syn semnou bydlí v jedné domácnosti, nemá žádný příjem.

Nejlepší odpověď
anonym

Nedostane. Vy mate vyssi prijmy – usuzuji z toho , ze jste do ted take pridavky na syna nedostavala , tak nedostane ani on ted. Nic se nemeni. Vy jste povinna syna zivit i pri studiich. -iv-

Další odpovědi
Redog

Pokud pořád studuje tak může dostat rodinné přídavky, ale jen na základě vašich příjmů.

Doplňuji:
Rodinné přídavky jsou 700,–

Michal Kole

Pokud si pamatuji, tak přídavky chodili mámě na moje jméno a musel jsem si proto chodit na poštu.

Otázka zda Vám je syn nezatajuje.

modriblesk

obrat te se na sociálku ti bi vám měli ze zákona pomoc

Pájo

Sociálka nepomůže, doporučí mu nestudovat a pracovat (pokud by to neměli s matkou finančně zvládat). A ani úřad práce by nepomohl (podpora)… pokud by studoval denní studium, bude brán jako osoba připravující se na budoucí povolání, bez nároku na podporu v nezaměstnanosti… je to na matce, která má – jak už tu zaznělo – vyživovací povinnost.