Avatar uživatele
pizlicka

dostali jste take dve popelnice,na trideni odpadu?jste spokojeni?

staci Vam,ze pro normalni odpad jezdi popelari jednou za 14dni???ja osobne popelnici s bio odpadem nenaplnim,a prekypuje mi popelnice na normalni odpad,protoze se vynasi jeden tyden bio,druhy tyden normalni odpad.jak jste na tom Vy?
Doplňuji:
ti kreténi-pardon,nam dali jednu popelnici na bio odpad,takze jeden tyden nam vyvezou bio odpad,a az druhy tyden normalni popelnici!takze mezitim,co mi po tydnu prekypuje normal popelnice,mam v bio odpadu tretinu.normalne nas donutili tridit,tak jsme 14dni zahazeni normal odpadem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Damiana, briketka10, anonym před 4214 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Na vesnici máme dva kontejnery na sklo – zelený, bílý a a jeden na plast – žlutý. Popelnici máme jednu a popoláři jezdí každý týden. Bio odpad házíme na kompost.
Doplňuji:
Kompostování je ušlechtilá činnost a lze ji provádět i v panelovém domě – stačí si pořídit kompostér.
http://www.eko­domov.cz/

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
lukas.zmizik

tu bio popelnici někde ve městě na sídlišti bych pochopil, ale že má bio popelnice úspěch aj na vesnici, tomu nerozumím, vždyť na vesnici se odjakživa z bio odpadu udělal kompost…

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kom­post

Dnes si zahradník zřejmě vystačí s umělým hnojivem…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jmhad

Já odpad netřídím.Bursík kdysi prosadil nesmysl paušální platby za domovní odpad a ne za popelnici.Takže -když platím paušál ,bez ohledu na množství a třeba i v případě, když jsem půlroku za prací mimo domov,tak mám tři popelnice,do kterých rvu všechno.Jo kdybych platil jako dříve za odvoz jedné popelnice,tak poběžím s každým papírkem či sklenicí do příslušného kontejneru,abych za přímý odvoz platil co nejméně.Jenže takhle logika věci moudrým v Parlamentu jaksi nedochází.Nebo že by dostali „všimné“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tomas15

Většina lidí si ztěžuje na bioodpad,zapáchá

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Máme jednu popelnici – vyváží se 1× týdně a bohatě to stačí – větší věci nosím do kontejneru který je nedaleko – u nás nejsme na takové úrovni ,aby město dalo popelnice na bioodpad.Věci které se rozloží ,dávám na kompost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

ad lukas.zmizik – v dnešní době už má kompost jen pár jedinců. Aspoň co vídám v okolí. Popelnici na bio odpad jsem nikde neviděla. Takže bio házím do směsného odpadu.
Jinak pečlivě třídím, bez ohledu na poplatky. Myslím, že třídění odpadu je o tom, že buď chci nebo nechci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

jak tady některé čtu, tak jak z toho nemají korunu navíc, tak se řídí heslem PO NÁS POTOPA, nebo lépe řečeno hromada netříděného odpadu…a to je snad smutné, nemyslíte?…
taky s toho nic nemám…ale proč to házet všechno na jednu hromadu na skládku a zvětšovat tak „bordel“ na planetě, když se to dá použít znovu…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

vyjímečně souhlasím s jmhadem, taky už netřídím, howgh

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Vyvážení 1× za 2 týdni mi bohatě stačí.
Záleží na tom, kolik vás doma je, jak často jste doma, jak hodně vaříte atd.
Náš OÚ nám dává igel.pytle na plasty, papír a tetrapacky. Jsou barevně odlišené – stejně jako popelnice.
A kompost doma také nemám 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek