pizlicka

dostali jste take dve popelnice,na trideni odpadu?jste spokojeni?

staci Vam,ze pro normalni odpad jezdi popelari jednou za 14dni???ja osobne popelnici s bio odpadem nenaplnim,a prekypuje mi popelnice na normalni odpad,protoze se vynasi jeden tyden bio,druhy tyden normalni odpad.jak jste na tom Vy?
Doplňuji:
ti kreténi-pardon,nam dali jednu popelnici na bio odpad,takze jeden tyden nam vyvezou bio odpad,a az druhy tyden normalni popelnici!takze mezitim,co mi po tydnu prekypuje normal popelnice,mam v bio odpadu tretinu.normalne nas donutili tridit,tak jsme 14dni zahazeni normal odpadem.

Nejlepší odpověď
anonym

Na vesnici máme dva kontejnery na sklo – zelený, bílý a a jeden na plast – žlutý. Popelnici máme jednu a popoláři jezdí každý týden. Bio odpad házíme na kompost.
Doplňuji:
Kompostování je ušlechtilá činnost a lze ji provádět i v panelovém domě – stačí si pořídit kompostér.
http://www.eko­domov.cz/

Další odpovědi
lukas.zmizik

tu bio popelnici někde ve městě na sídlišti bych pochopil, ale že má bio popelnice úspěch aj na vesnici, tomu nerozumím, vždyť na vesnici se odjakživa z bio odpadu udělal kompost…

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kom­post

Dnes si zahradník zřejmě vystačí s umělým hnojivem…

jmhad

Já odpad netřídím.Bursík kdysi prosadil nesmysl paušální platby za domovní odpad a ne za popelnici.Takže -když platím paušál ,bez ohledu na množství a třeba i v případě, když jsem půlroku za prací mimo domov,tak mám tři popelnice,do kterých rvu všechno.Jo kdybych platil jako dříve za odvoz jedné popelnice,tak poběžím s každým papírkem či sklenicí do příslušného kontejneru,abych za přímý odvoz platil co nejméně.Jenže takhle logika věci moudrým v Parlamentu jaksi nedochází.Nebo že by dostali „všimné“.

Tomas15

Většina lidí si ztěžuje na bioodpad,zapáchá

hanulka11

Máme jednu popelnici – vyváží se 1× týdně a bohatě to stačí – větší věci nosím do kontejneru který je nedaleko – u nás nejsme na takové úrovni ,aby město dalo popelnice na bioodpad.Věci které se rozloží ,dávám na kompost.

terry

ad lukas.zmizik – v dnešní době už má kompost jen pár jedinců. Aspoň co vídám v okolí. Popelnici na bio odpad jsem nikde neviděla. Takže bio házím do směsného odpadu.
Jinak pečlivě třídím, bez ohledu na poplatky. Myslím, že třídění odpadu je o tom, že buď chci nebo nechci.

Funna

jak tady některé čtu, tak jak z toho nemají korunu navíc, tak se řídí heslem PO NÁS POTOPA, nebo lépe řečeno hromada netříděného odpadu…a to je snad smutné, nemyslíte?…
taky s toho nic nemám…ale proč to házet všechno na jednu hromadu na skládku a zvětšovat tak „bordel“ na planetě, když se to dá použít znovu…

anonym

vyjímečně souhlasím s jmhadem, taky už netřídím, howgh

ReHu

Vyvážení 1× za 2 týdni mi bohatě stačí.
Záleží na tom, kolik vás doma je, jak často jste doma, jak hodně vaříte atd.
Náš OÚ nám dává igel.pytle na plasty, papír a tetrapacky. Jsou barevně odlišené – stejně jako popelnice.
A kompost doma také nemám 🙂