broula

Dostal jsem plody rakytníku. Jak je použít nejlépe?

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na tom, na co máš chuť. Z rakytníku lze dělat sirup, marmelády, sušit, rakytníkový olej, extrakt, vařit z něho čaje, míchat s medem, využít lze i vylisované slupky a semínka. A´t ho pozřeš v jakékoli podobě, svému tělu jen prospěješ.

Další odpovědi
anonym

Můžeš na zavařit (klasická zavařenina – kompot), uvařit z nich marmeládu, vylisovat je na džus, z toho uvažit sirup, usušit, zamrazit…
Vyber si podle svých možností (a toho, kolik těch plodů je).