WeeBear

Dost brzy odhalený vánoční dárek, co s tím?

Dneska jsem uklízela krabice do sběru, dáváme je vždy na skříň a poté, co věci projdou zárukou je rozkládám a vyhodím jednou za čas do kontejneru na papír… Dneska jsem mezi nimi našla ale jednu plnou – jednalo se o tlakový hrnec. Nějak mi to nehrálo, zda to není jen krabice, která se tu dostala náhodou a není v ní jiný obsah, ale tlakový hrnec tam byl a k němu účtenka – shodou okolností se jednalo o dneska koupenou věc. V bytě jsme dva – já a můj otec a otec nemá komu jinému kupovat dárky… Tudíž je jednoduché vyvodit, že již nakupuje na Vánoce a tohle je pro mě, on sám vůbec nevaří. Jenže – já mám odjakživa z tlakových hrnců strach (nezkoušejte vymlouvat, guláš apod. raději dělám třikrát déle v normálním hrnci, než poslouchat syčení…) a už teď vím, že tohle skončí v koutě.

Ptám se vás – co myslíte, mám dělat, že jsem nic neobjevila a čekat na tento vánoční dárek, nebo říci, že jsem ho objevila a že je tohle zbytečná věc a ve 14 denní lhůtě si nechat peníze? Díky za odpovědi
Doplňuji:
Takže dvě třetiny jsou pro, ať darovanému koni na zuby nehledím? Jediné, co vím jistě je, že je pro mě, znám svého otce a nebudu říkat důvody, proč by v tom nemohla být známost, ačkoli bych mu ji moc přála. Dalším důvodem je i to, že doma jsem minimálně stěhuju se postupně k příteli a doma jsem minimálně a nevařila jsem tady skoro dva roky, tudíž tady se to opravdu nevyužije, i kdybych k hrnci našla sympatie. Přítel má tlakových hrnců hned několik v různých velikostech a nevyužije se to tam. Bohužel nevím, zda na Vánoce zvládnu předstírat radost, o to jde taky… Proto se ptám i vás, obě možnosti jsou mi totiž celkem zatěžko.

Nejlepší odpověď
Funna

a jsi si úplně jistá, že je to opravdu pro tebe?…co když má otec nějakou známost, které to chce dát…
a vymlouvat ti nic nebudu, jen musím konstatovat, že jsi docela „hloupá“, když se jich bojíš, protože mají min. 2 pojistné prvky…ale jen pro tvé uklidnění, naše kočka se také vždycky někam ztratí, když začně papiňák syčet… ,–)

Další odpovědi
marci1

Rozhodně bych ho nechala tam, kde je. Dárek je dárek. Tatínkovi bys zkazila radost. Dělala bych, jakože nic. Kdo ví, pro koho ten hrnec je ? 🙂
Také tlakový hrnec nemám, ale ty dnešní moderní už nejsou tak nebezpečné, jako kdysi. Třeba se Ti vaření v něm ještě zalíbí. 🙂

anonym

Pokud jde o vaření – souhlasím, taky tlakáč nemám a nechci jej (nejde o nebezpečí nebo syčení – ale je zbytečné si jídlo kazit použitím zbytečně vysoké teploty, rád si vývary ´táhnu´ a nebo cibulku pomaličku dusím – ta chuť je prostě jiná).
Být tebou, tak si s otcem promluvím o svém ´nálezu´ (nejde o ´šmejdění´, ale o úklid, běžnou činnost) a pokud je hrnec pro tebe, zkusil bych mu jeho vhodnost rozmluvit – ať jej vrátí sám a peníze si nechá on…
A pokud dárek není pro tebe, prostě to dál nekomentuj…
😉

anonym

Pokud je pro tebe,tak to taťkovi vymluv,já osobně v tom taky nevařím.

bolak

Kup si ten samej tlakovej hrnec a zejtra ho přitáhni domů. Táta řekne: " tývole WeeBear, já sem ti ten samej hrnec včera koupil k vánocům a mám ho schovanej ve skřínii.." a ty zakroutíš hlavou a řekneš: „chlape!!… no ještě štěstí žes ho koupil včra, běž ho vrátit do 14 dnů a vyber mi něco jinýho..“ ; on ho vrátí, druhej den ho vrátíš ty do 14 dnů a kdyby se ptal, řekneš že ho sežrala kočka.

Mc Merkurion

při nějaké příležitosti (sledování tv či něco jiného),bych se zmínil,že: „…todle bych teda rozhodně nikdy nechtěl“ > nic neprozradíš a otec bude mít čas dárek vyměnit…

PetrXY

Neboj se hrnec používat, je to výhodné, jde jen o zvyk. Krabici bych nechal tam, kde byla, abych otci nekazil radost a o vánocích bych dělal překvapeného. I když pokrytectví nesnáším, tady bych asi udělal výjimku.