Avatar uživatele
hubickova

dospívající slečna

Koupila jsem své jedenáctileté dceři knížku o dospívání,protože fyzicky dospívá a myslám si,že měsíčky už brzy přijdou.Mluvila jsem s ní o tom všem a vše v pořádku.Knížka je hezká a takovou jemnou formou řešená,i humor­ně,prostě si myslím,že je to pro tenhle věk vhodná.Ale dcera si ji prolistovala a vrátila mi ji s tím,že se jí to nelíbí.Tak nevím…jestli jsem to neuspěchala,ale já v jejím věku už menstruovala,tak si myslím,že i ona začne brzo.Proč se jí to nelíbí a nechce o tom mluvit??Dělám něco špatně?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, hanny 2, briketka10 před 4268 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Možná se zalekla ,že jí skončí dětství a nastane něco jiného …co zatím nezná , nebojte , netlačte na ní – najde se chvilka ,kdy si sednete a popovídáte si v klidu – nyní ji to asi zaskočilo

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kamila44444

Určitě se stydí- je jí to „trapné“ o tom mluvit s dospělým. Až jí to začne, tak se o tom určitě zmíní. My se o tom doma také radši nebavíme.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Teď to řeší s kamarádkami – později přijdou na řadu i rodiče. Knížku bych nechal na dostupném místě, zvědavost jí za chvíli nedá.
A netlačil bych – jen jí dal jasně najevo, aby se nebála přijít, protože ne vždy kamarádky poradí dobře.
A já bych asi čas od času trochu téma nadhodil, zda se už chytne či ne. Čas od času tak po půl roce. Je jí ještě jedenáct – ten základ dát dceři základní informace o dospvání byl položen.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Určitě neuspěchala. V tomto věku se však dospíévajícím o podobných věcech těžce mluví. Doporučuji dál o to nemluvit a vše se časem srovná. Knížku si určitě dříve či později přečte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DaveR

Myslím, že byste si o tom měli v klidu znovu (za pár dní nebo týdnů) promluvit. Mlčení je ta největší chyba, protože potom dívka získá ne vždy správné a racionální rady od spolužaček…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

Možná že dělá drahoty před Váma a taky se stydí.Jak už tady bylo napsáno-nechte knížku na dostupném místě.Ona jí zvědavost nedá.Zcela určitě si o tom popovídá s kamarádkama,kníž­ku si přečte stejně -aby nebyla mezi vrstevnicema „za malou“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jwood

Stydí se. V tomhle věku bere rodiče jako to zlo,kdo za ni rozhoduje a ne jako kamarády. Ale určitě nastane doba,kdy rodiče toho ví víc,než kamarádi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek