hubickova

dospívající slečna

Koupila jsem své jedenáctileté dceři knížku o dospívání,protože fyzicky dospívá a myslám si,že měsíčky už brzy přijdou.Mluvila jsem s ní o tom všem a vše v pořádku.Knížka je hezká a takovou jemnou formou řešená,i humor­ně,prostě si myslím,že je to pro tenhle věk vhodná.Ale dcera si ji prolistovala a vrátila mi ji s tím,že se jí to nelíbí.Tak nevím…jestli jsem to neuspěchala,ale já v jejím věku už menstruovala,tak si myslím,že i ona začne brzo.Proč se jí to nelíbí a nechce o tom mluvit??Dělám něco špatně?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Možná se zalekla ,že jí skončí dětství a nastane něco jiného …co zatím nezná , nebojte , netlačte na ní – najde se chvilka ,kdy si sednete a popovídáte si v klidu – nyní ji to asi zaskočilo

Další odpovědi
kamila44444

Určitě se stydí- je jí to „trapné“ o tom mluvit s dospělým. Až jí to začne, tak se o tom určitě zmíní. My se o tom doma také radši nebavíme.

venkovan

Teď to řeší s kamarádkami – později přijdou na řadu i rodiče. Knížku bych nechal na dostupném místě, zvědavost jí za chvíli nedá.
A netlačil bych – jen jí dal jasně najevo, aby se nebála přijít, protože ne vždy kamarádky poradí dobře.
A já bych asi čas od času trochu téma nadhodil, zda se už chytne či ne. Čas od času tak po půl roce. Je jí ještě jedenáct – ten základ dát dceři základní informace o dospvání byl položen.

Drap

Určitě neuspěchala. V tomto věku se však dospíévajícím o podobných věcech těžce mluví. Doporučuji dál o to nemluvit a vše se časem srovná. Knížku si určitě dříve či později přečte.

DaveR

Myslím, že byste si o tom měli v klidu znovu (za pár dní nebo týdnů) promluvit. Mlčení je ta největší chyba, protože potom dívka získá ne vždy správné a racionální rady od spolužaček…

mojitek

Možná že dělá drahoty před Váma a taky se stydí.Jak už tady bylo napsáno-nechte knížku na dostupném místě.Ona jí zvědavost nedá.Zcela určitě si o tom popovídá s kamarádkama,kníž­ku si přečte stejně -aby nebyla mezi vrstevnicema „za malou“.

jwood

Stydí se. V tomhle věku bere rodiče jako to zlo,kdo za ni rozhoduje a ne jako kamarády. Ale určitě nastane doba,kdy rodiče toho ví víc,než kamarádi.