quentos

Došlo ke kontaktu deodorantu s okem. Stačí ho vypláchnout vodou?

Nedostalo tedy samozřejmě „plný zásah“, jen takový lehký ovan, ale přece. V návodu jen píšou „zamezte styku s očima“, ale co potom, když k němu dojde, o tom už nic…

Nejlepší odpověď
chudst

Jasne. V klidu ho vyplachnete, melo by to pomoct. Pokud by to nepomohlo, vyhledejte lekare.
Doplňuji:
Do vecera muze byt trosku citlivejsi. Lekare vyhledejte, pokud by se to zhorsovalo nebo to bolelo i zitra.

Další odpovědi
tom004

Vypláchnout vodou je lepší než nic.Pro takovéto nehody,je lepší použít „borovou vodu“,která je běžně v lékárnách,v do­mácím i malém (cestvním balení).

hanulka11

Je to napsáno na všech aerosolech /chraňte oči/ vím jak je nepříjemný „zásah“ lakem na vlasy do oka ---pomůže jedině vypláchnout a chvíli nechat oko zavřené po cca 10 min to odezní.

elektrikář

Mívali jsme v práci čisticí vodu z lekárny z plastovou vyplachovací vaničkou. Když nám jako učedníkům vlétly do oka zrníčka písku z brusky. Jak se to jmenuje už nevím.Bylo to před 40 lety. Jako první pomoc stačí vlažná voda.