Tekyyyyyna

Dorostou vlasy po anorexii?

Je 100%ní, aby vlasy po anorexii dorostly? Já jsem ji prodělala skoro už před rokem a mám pocit, že mi vlasy dorůstají šíleně pomalým tempem… (jsem aspoň ráda, že už na hlavě nemám holá místa) a to jím hodně zdravou stravu… ani bych neřekla, že jsem v nadměrném stresu nebo v depresi. :(

Nejlepší odpověď
autacek

Záleží na tom, jak moc bylo zdraví poškozeno. Ale pokud již jíš normálně a jiné zdravotní následky nepociťuješ, tak věřím, že se časem spraví i ty vlasy. :o)

Další odpovědi
marci1

Dorostou, ale musíš mít trpělivost. Tělu trvá hodně dlouho, než se s takovým vážným problémem,jako je anorexie, vyrovná. Pokud jíš zdravou, rozmanitou stravu a nejsi ve stresu (jak píšeš), tak se to spraví. Někomu narostou ještě hustější vlasy, než měl předtím. Trpělivost. 🙂
http://forum.li­de.cz/forum.fcgi?ak­ce=forum_data&fo­rum_ID=3232&ID_from=6488­1269&dir=-1&auth=

Lucí :D

Ahoj,zalezi na tom jak moc silna anorexie to byla. Kamaradka o vlas utekla smrti ale vlasy ji po 5 letech nenarostli. Jestli jsi nebyla tak hloupa vlasy by ti dorust meli. Samozdrejme ti drzim palce! ;)

Tekyyyyyna

Lucí :D – Anorexie není o tom, jak je kdo hloupý. Já onemocněla anorexií kvůli depresi. Neměla jsem ani chuť jíst a chtěla jsem pomalu umřít… bylo to takové tiché, podvědomé a nenápadné volání o pomoc. Věř mi, sklony k anorexii mají většinou velmi inteligentní a dokonce i ROZUMNÍ lidé… znám i ženu, která ji měla kvůli stejnému problému jako já… S IQ 150– 180, a to hlavní- je velmi rozumná.

Marci1 -O těch hustších vlasech mi už někdo říkal… :) Ale já je mám kvůli genetice jemné od přírody. Když jsem zdravá, mám jich hodně, ale jsou jemné.
Jinak děkuji za zajímavý odkaz.

Tekyyyyyna

autacek- Mně už to hrozně štve… já jsem neměla to zdraví zas tak zhuntovaný… Měla jsem „jen“ nedostatek vitamínů, ale to všechno už jsem spravila. Mám v pořádku krevní hodnoty, vitamínů mám dostatek… Ale prostě nemohu pochopit, co těm vlasům tak dlouho trvá. V září nastupuji na novou školu a nechce se mi tam jít s mou nynější vizáží. Vypadám špatně… zajímavé, jak vlasy dokážou ovlivnit vzhled.