doprovod k nástupu na ozdravný pobyt

Navazuji na předchozí otázku,jak je to v tomto případě s §199? Když jsem se ptala minule,bylo mi odpovězeno,že se jedná o tento paragraf a mohu ho použít na cestu tam – strávím tím celý den – tudíž celou pracovní směnu.Na cestu zpět,kdy musím dítě vyzvednout by se to mělo dát uplatnit asi taky,ale jak mám postupovat,když dítě dorazí ve večerních hodinách,tudíž na ten den volno nepotřebuji,protože pojedu až po práci,ale vrátím se ve 3,30 ráno a nedodržím stanovenou přestávku mezi jednotlivými směnami?Je opravdu nutné čerpat dovolenou?

Odpovědi
standa

…a já s dovolením navazuji na předchozí odpověď (viz zdroj) 🙂

Ustanovení § 199 zákoníku práce není o ničem jiném než o „odvolávce“ na vládní nařízení o tzv. JINÝCH PŘEKÁŽKÁCH V PRÁCI.

A bohužel mezi tyto „jiné“ překážky v práci nepatří čas, který strávíte doprovodem vašeho dítěte do LÁZNÍ (byť by se jednalo o lázeňský pobyt plně hrazený zdravotní pojišťovnou).

V tomto případě vůbec není podstatné KDY se budete vracet z cesty z lázní, ale podstatný je „důvod“ vaší cesty a tímto důvodem bohužel není žádný z důvodů, které jsou vyjmenovány ve zmiňovaném vládním nařízení.

Fakt to bez tý dovči nepůjde…, věřte mi.