Avatar uživatele
Registrovaný

doprovod k nástupu na ozdravný pobyt

Navazuji na předchozí otázku,jak je to v tomto případě s §199? Když jsem se ptala minule,bylo mi odpovězeno,že se jedná o tento paragraf a mohu ho použít na cestu tam - strávím tím celý den - tudíž celou pracovní směnu.Na cestu zpět,kdy musím dítě vyzvednout by se to mělo dát uplatnit asi taky,ale jak mám postupovat,když dítě dorazí ve večerních hodinách,tudíž na ten den volno nepotřebuji,protože pojedu až po práci,ale vrátím se ve 3,30 ráno a nedodržím stanovenou přestávku mezi jednotlivými směnami?Je opravdu nutné čerpat dovolenou?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

...a já s dovolením navazuji na předchozí odpověď (viz zdroj) :-)

Ustanovení § 199 zákoníku práce není o ničem jiném než o "odvolávce" na vládní nařízení o tzv. JINÝCH PŘEKÁŽKÁCH V PRÁCI.

A bohužel mezi tyto "jiné" překážky v práci nepatří čas, který strávíte doprovodem vašeho dítěte do LÁZNÍ (byť by se jednalo o lázeňský pobyt plně hrazený zdravotní pojišťovnou).

V tomto případě vůbec není podstatné KDY se budete vracet z cesty z lázní, ale podstatný je "důvod" vaší cesty a tímto důvodem bohužel není žádný z důvodů, které jsou vyjmenovány ve zmiňovaném vládním nařízení.

Fakt to bez tý dovči nepůjde..., věřte mi.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.