doprovod dítěte k nástupu na ozdravný pobyt

Dobrý den,ráda bych se informovala,jak je to s případným volnem ,když dceru doprovázím k nástupu a po ukončení lázeňského pobytu.Pobyt trvá 14 dní , v den ukončení přiletí do Prahy ve večerních hodinách a v tuto dobu je to s cestováním z Prahy do Přerova horší, dorazím s ní domů ve 3,30 hod ráno.Tudíž se mi doprovod protáhne do dalšího dne,mohu tento den čerpat jako volno,když mi pracovní doba začíná v 6,30 ale přesto strávím celou noc ve vlaku?Děkuji.

Odpovědi
standa

Bohužel, budete si muset vzít dovolenou ☹

DOPROVOD DÍTĚTE DO LÁZNÍ nepatří mezi vyjmenované důležité osobní překážky v práci, tak jak jsou uvedeny v příloze nařízení vlády č. 590/2006 Sb. (viz zdroj).

Významově nejblíže má k doprovodu „do lázní“ ustanovení odstavce 8.a), které zní :
„…do zdravotnického zařízení k vyšetření nebo ošetření při náhlém onemocnění nebo úrazu a k předem stanovenému vyšetření, ošetření nebo léčení…“

Bohužel doprovod do ´lázní´ zde nenajdeme ☹

Ale teoreticky by se dalo jednat o možnosti, že zdravotoní pojišťovna (pokud jsou lázně indikovány) proplatí cetovní náhrady dítěte i vás jako doprovodu…, přeptejte se na pojišťovně.

§ 36/1 zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění:
(…)Je-li ošetřujícím lékařem indikován doprovod pojištěnce, hradí zdravotní pojišťovna, která hradí dopravu pojištěnce, i dopravu doprovázející osoby, a to ve stejném rozsahu jako dopravu pojištěnce.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace-nv590/priloha.aspx