nula

Dopravní značka Cyklisto, sesedni z kola.

Co konkrétně porušuji, když v úseku platnosti této značky jedu dál na kole sesednutý, tedy nesedím a šlapu „ve vzduchu“?
Podle mne je značka špatně formulována. Jedná se o značku jiný příkaz, takže je nutno uposlechnout příkazu na značce. A ten další jízdu na kole nijak nezakazuje. Podle mne by tam mělo být něco ve smyslu „Cyklisto, přeruš jízdu“. Slovo sesednout je podle mne od slova sednout, sedět, takže souvisí se sezením, a to s jízdou přece nemá nic spolevčného. Takže co konkrétně porušuji, když jedu dál sesednutý?

Nejlepší odpověď
led

Výraz pochádza z historického pojmu jazdca na koni „Jezdče, sesedni (z koně), přes lávku jdi pěšky“
Aj cyklista je jazdec… pri značke „Cyklisto, sesedni z kola“ je jasne povedané, ďalej už len peši, nejazdi – ďalej už nie cyklista-jazdec, ale cyklista-chodec
Vaše vyjadrenie „jedu dál na kole sesednutý, tedy nesedím a šlapu "ve vzduchu"" je v jasnom rozpore so značkou. Vy ste "jenom sesedl“ zo sedadla, nie z bicykla, čo znamená, že ste stále cyklista-jazdec a nie cyklista-chodec.

Další odpovědi
anyone

Už se tu řešilo – česílko uvedl i možný postih (pokuta 1500 – 2500 Kč).
V odkazu ve zdroji máš i 2. variantu značky: „Cyklisto veď kolo“ (možná pro ty natvrdlejší).
Význam vysvětlila led, který je ostatním zřejmý. Policista by se vysmál tvému slovíčkaření a napálil pokutu nekompromisně, stejně jako za porušení červené na semaforu.
Zdá se, že se opičíš hned po druhé v duchu výroku, že „Ústavní zvyklosti jsou idiotské“.
http://www.roz­hlas.cz/plus/na­zory/_zprava/mar­tin-schulz-zvyklosti-jsou-idiotske--1234317
http://blog.ak­tualne.centrum­.cz/blogy/jan-urban.php?ite­mid=20475

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-vyznamovy-rozdil-mezi-znackami-cyklisto-ved-kolo-a-cyklisto-sesedni-z-kola

autacek

Možná máš pravdu, ale až se bouchneš do kebule o nízký podjezd, nebo nezvládneš strmost terénu, poťukej si na hlavu a polituj se sám.

Jinak, na chodníku nemají kola co dělat, nejedná-li se o cyklostezku, no a na silnici tebou popisovanou značku nenajdeš.

iceT

Já se v dopravních značkách nevyznám,ale dle mého názoru na kolo nasedneš,tedy pravým opakem by mělo být sesedneš…