jjsemtujak

dopravní prostředek – tramvaj

Je tramvaj vlak ne neni vlak?

Odpovědi
anetadela1

Vlak je vlak a tramvaj je tramvaj. Mám pocit, že tramvaj jezdí na elektriku, kdežto vlak na uhlí nebo na co.

blesk26

Vlaky dnes jezdí na naftu nebo elektřinu :)

LuciJe

V podstatě ano. Definice pro vlak tramvaje zahrnuje.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vlak

blazek

Tramvaj je drážní vozidlo, u kterého platí předpis na provozu po pozemních komunikací. A pohybuje se na samostatném drážním tělese v silničním provozu.
Vlak je drážní vozidlo, u kterého platí např.: předpis D1 a D2. A pohybuje se na samostatném drážním tělese mimo pozemní komunikaci.

Vendul

Vlak i tramvaj je kolejové vozidlo,tudíž se žadí do jedné skupiny.

nonnel

Tramvaj je takový courák na krátké vzdálenosti. Řídí se jinými dopravními pravidly než vlak. Vlak má absolutní přednost při přejezdu silnic, tramvaj se řídí pravidly silničního provozu.